Kā aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM), Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadība tikšanās laikā arī apliecināja, ka desmit Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi var sākt eksportēt savu piena produkciju uz šo valsti.
Dūklavs uzsver, ka pēc Šupinga vizītes Latvijā 2014.gada vasarā, kuras laikā viņš tikās ar ZM un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) speciālistiem, kā arī apmeklēja vairākus pārtikas uzņēmumus, Ķīnas pārstāvis guva labu priekšstatu par Latvijas pārtikas ražošanas nozari, kas kļuva par iemeslu ciešai un konstruktīvai sadarbībai starp abu valstu kompetentajām pārtikas uzraudzības iestādēm.
"Otrdienas sarunās Ķīnas kolēģi mums apliecināja, ka no šā gada jūnija, kad tiks pabeigts atzīšanas process, Ķīnas tirgū būs gaidīti arī Latvijā ražotie zivju produkti. Ar Šupingu un Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadību mēs arī vienojāmies, ka jautājumus par Latviju interesējošo pārējo pārtikas produktu atzīšanu eksportam uz šo valsti Ķīnas atbildīgās institūcijas izskatīs prioritārā kārtībā," uzsvēra Dūklavs.
Dūklavs no 4. līdz 7.maijam devies vizītē uz Ķīnu, lai ar Ķīnas atbildīgo institūciju augsta ranga amatpersonām pārrunātu iespējas palielināt Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas eksportu uz Ķīnu. Kopā ar zemkopības ministru Ķīnu vizītē apmeklē arī PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.
Jau ziņots, ka 2015.gada aprīļa beigās Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija savā mājaslapā publicēja desmit Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kuriem ir atļauts eksportēt uz Ķīnu vairāku veidu piena produktus, piemēram, sierus, piena pulveri, krējumu un saldējumu.
Dūklavam tiekoties ar Ķīnas lauksaimniecības viceministru, panākta vienošanās par abu valstu komisijas izveidi, kuras uzdevums būs Ķīnas un Latvijas sadarbības uzlabošana lauksaimniecības, pārtikas, mežsaimniecības, zinātnes un izglītības, kā arī ekonomiskajos jautājumos.