Viņš norāda, ka turpmāk līdzīgas konfliktsituācijas kā bija 16.martā pie Brīvības pieminekļa ļaus novērst jaunie grozījumi likumā Par sapulcēm, gājieniem un piketiem, kuri pēc iespējas ātrāk tiek virzīti apstiprināšanai.
"Grozījumos ir divi būtiski punkti: Policijai nevien dos atzinumu pašvaldībai par nekārtību draudiem pasākuma laikā, bet arī norādīs apdraudējuma novēršanas iespējas. Turklāt grozījumos precizēta kārtība, kādā pašvaldība var noteikt ierobežojumus pieteiktiem pasākumiem," skaidro E. Demiters.
Vēl pagājušā gada vasarā šie Iekšlietu ministrijas sagatavotie grozījumi tika izsludināti valsts sekretāru sanāksmē, taču to turpmāka saskaņošana nepamatoti ievilkās.
"Tagad esam panākuši, ka divu nedēļu laikā likuma grozījumus izskatīs Ministru kabinets un tie tiks iesniegti Saeimā. Protams, Saeima tos nepaspēs pieņemt līdz nākamajam sabiedrībā pretrunīgi vērtētajam masu pasākumam, proti, Uzvaras svinībām 9. majā pie Uzvaras pieminekļa. Taču Rīga dome, ņemot vērā 16. marta pieredzi, cerams, daudz rūpīgāk izvērtēs policijas norādītos iespējamos riskus, un es ceru, ka šī pieredze tiks ņemta vērā," apgalvo Edmunds Demiters.