Viņš norādīja, ka ar pašlaik saņemtajiem atzinumiem CVK locekļi ir "vairāk vai mazāk" iepazinušies, taču, "lai iegūtu pilnu ainu", ir plānots apkopot viedokļus arī no starptautisko tiesību un Eiropas tiesību perspektīvas. Tāpēc varētu tikt prasīti atzinumi saistībā ar Ārlietu ministrijas pārstāvēto jomu, kā arī ir iespējama vēršanās Iekšlietu ministrijā, ņemot vērā, ka likumprojektā ir runa par dokumentu izsniegšanu.
CVK locekle Sniedze Sproģe apstiprināja, ka viņa rosinājusi prasīt Iekšlietu ministrijas un starptautisko ekspertu atzinumus, lai būtu iespējams uzklausīt plašāka loka juristu atzinumus.
Cimdars un arī CVK priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Kamradzis norādīja, ka ir saņemts iesniegums no "nepilsoņu referenduma" organizētājiem ar lūgumu dot laiku iepazīties ar juristu sniegtajiem atzinumiem. Kamradzis skaidroja, ka tautas nobalsošanas iniciatori vēlas ar dokumentiem iepazīties divas nedēļas. CVK priekšsēdētājs akcentēja, ka būtu jārespektē organizatoru izteiktais lūgums. Viņš gan neprecizēja, cik ilgs laiks iniciatoriem varētu tikt atvēlēts dokumentu analīzei.
Gan Sproģe, gan Kamradzis skaidroja, ka viņi jau zina, kā balsos, kad CVK nonāks pie lēmuma pieņemšanas, vai izsludināt otro parakstu vākšanas kārtu ar mērķi iniciēt "nepilsoņu referendumu". Abi gan savas izvēles neatklāja.
Kamradzis piebilda, ka līdz šim saņemtos atzinumus uztver kā ļoti autoritatīvus un ka tajos "ir ļoti daudz patiesības".