Viņa pastāstīja, ka, vērojot tendences tūrisma izstādēs Eiropā, vidēji kempingu pakalpojumu cenas šogad saglabājas iepriekšējā gada līmenī, kas tā varētu būt arī Latvijā.
Vienlaikus Latvijas kempingu pakalpojumu cenas ir atkarīgas no dažādiem valdības politiskiem lēmumiem, tostarp izmaiņām nodokļu politikā, ko ir grūti paredzētu un kuru ietekmē kempingu pakalpojumu cenas varētu palielināties. "Ja pēkšņi palielina pievienotās vērtības nodokli (PVN), minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas vai valsts pieņem vēl kādus uzņēmējiem nelabvēlīgus lēmumus, mainīsies arī pakalpojumu cena. Tas ir nenovēršams process, tas ir ļoti savstarpēji saistīts," sacīja Bēce.
Viņa piebilda, ka Latvijas kempingu pakalpojumu sniedzēji dzīvo neziņā par to, vai un kādas nodokļu izmaiņas sekos, jo valstī nav stabilitātes nodokļu politikā. "Trakākais, ka mēs nekad nezinām, kas sekos rīt. Valstī nav stabilitāte attiecībā uz nodokļu politiku. Tas ir pilnīgi visās sfērās ne tikai tūrismā. Lēmumu, ko pieņem valstsvīri nav pārdomāti, bet spontāni. Ir vāja sadarbība ar nozari, nozares speciālistiem likumu pieņemšanā un izstrādē," pauda Bēce, paužot cerību, ka valstī netiks ieviestas minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
Tāpat Latvijā būtu jāpiemēro samazinātas PVN likmes pārtikā un ēdināšanas sektorā. "Mums ir ļoti grūti konkurēt ar Igauniju, Lietuvu un Eiropas tirgu kopumā, jo citās Eiropas valstīs nav PVN vai tas ir samazināts. Ja cilvēks atbrauc uz mūsu zemi un viņam pusdienas, vakariņas vai iepirkumu maisiņš veikalā izmaksā tikpat vai vairāk nekā viņa dzimtenē, viņš jūtas vīlies. Patiesībā, mūsu zeme ir lētāka, mums ir stipri zemākas algas. Neproporcionālie nodokļi bremzē ekonomikas attīstību valstī," pauda Bēce.
Latvijas Kempingu asociācijas mērķis ir profesionālo interešu aizstāvībai apvienot kempingu īpašniekus un sekmēt kempingu attīstību Latvijā.
Latvijas Kempingu asociācijā, kuru veido tūrisma uzņēmēji, ir 40 biedru.
Gods melot Rīgā