Kā sacīja Rozentāls, uzņēmums toreiz nodarbojies ar citām lietām. "Jā, mēs izstrādājām tehnoloģijas un bezpilota lidaparātus, bet tie bija domāti citam pielietojumam, un pagāja kaut kāds brīdis, kamēr pievērsāmies šai idejai," stāsta Rozentāls. "Tā kā paši bijām iesaistīti ekstrēmajos sporta veidos, sākām šai idejai noticēt un lēnām pie šī projekta strādāt, un mums parādījās pirmās prasības, ko tad vēlamies redzēt, - mazu, ērtu, viegli paņemamu līdzi. Mēģinājām iztēloties, ko paši gribētu lietot."
"Dažos mēnešos veicām pirmos soļus un galvenais, ko sapratām, bija tas, ka tas būs daudz, daudz sarežģītāk, nekā sākumā likās," turpina Rozentāls. "Cilvēkiem, kas nezina tehnoloģiskās nianses aiz šīs automātiskās sekošanas, var likties, ka tur nekā īpaša nav, bet patiesībā viss ir krietni sarežģītāk."
Kā norāda Rozentāls, AirDog mērķis bija radīt sporta apstākļos precīzi lidojošu dronu. "Tas prasīja no mums izstrādāt gan pašu lidaparātu, kas apmierinātu mūsu prasības, gan sensorus un tehnoloģijas, kas ir ļoti sarežģītas. Mums vajadzēja tās radīt, izvēlēties, integrēt kopā, izstrādāt ļoti sarežģītus matemātiskos algoritmus."
"Patiesībā šīs lietas komplicētība ļāva mums noticēt šim projektam vēl vairāk. Tas var pirmajā brīdī likties dīvaini, bet sākumā likās, ka šis projekts nav tā vērts, ir pārāk vienkāršs," piebilst Rozentāls. "Kad sapratām, ka tas patiesībā ir ļoti sarežģīti, tas bija tas mirklis, kurā nolēmām mainīt mūsu uzņēmuma darbības virzienu, jo pavērās liels darba lauks, kurā neviena vēl nebija un kuru mums bija pa spēkam apgūt."
Kā ziņots, šī gada sākumā AirDog, kas autonomi seko sportistam un filmē to ar GoPro sporta kameru, pasaules lielākajā tehnoloģiju un inovāciju izstādē CES 2015 tika atzīts par labāko robotu un ieguva otro vietu Best of CES Awards 2015 balsojumā.
Tas ļāva projektam gūt lielu atpazīstamību un investīciju piesaistes kampaņā, kuru vadīja Seraph Group, piesaistīt investīcijas divu miljonu ASV dolāru (1,80 miljonu eiro) apmērā arī no tādiem uzņēmumiem kā IT-Farm Corporation, Base Ventures, FlyCap, Imprimatur Capital, kā arī no vairākām privātpersonām.
Bezpilota lidaparātu AirDog izstrādājusi SIA Helico Aerospace Industries, kas pilnībā pieder ASV reģistrētajam Airdog Inc.. Uzņēmums pērn apgrozījis 159 754 eiro, bet strādājis ar 206 613 eiro zaudējumiem.