“Eiropā vidēja lieluma ostām ir tās pašas prasības un izaicinājumi, kas lielajām pasaules mēroga ostām, bet ievērojami mazāk resursu, lai sasniegtu Eiropas izvirzītos mērķus un risinātu ar ģeopolitiku un globālajām nozares pārmaiņām saistītos jautājumus. Kopīgi ar partnerostām esam definējuši vidēja lieluma ostas pamatnostādnes, kā arī apzinājuši izaicinājumus un jomas, kurās mums būtu nepieciešams sadarboties, lai sasniegtu vislielāko sinerģijas efektu,” uzsver Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.
Sadarbības ietvaros ostas apmainīsies ar zināšanām, pieredzi un labās prakses piemēriem enerģētikas jomā, tostarp atjaunojamo energoresursu ražošanā un izmantošanā ostās, kā arī vides pārvaldībā un ilgtspējīgā ostu apsaimniekošanā. Tāpat kopējā ostu tīklā tiks stiprināta katras ostas konkurētspēja, veicinot kravu plūsmu starp ostām un daloties zināšanās par ostas procesu digitalizāciju, ostas kopienas sistēmām (PCS) un satiksmes vadību. Vēl viens svarīgs mērķis ir sadarbība finansējuma piesaistē un kopīga piedalīšanās Eiropas projektos, īpaši ilgtspējas, enerģētikas, viedo tehnoloģiju un Eiropas transporta tīkla jomās.
Vienlaikus ostu sadarbība palīdzēs kopīgi sasniegt Eiropas izvirzītos mērķus, īpaši Eiropas zaļā kursa īstenošanā un pakotnes “Fit for 55” prasību izpildē, alternatīvo degvielu infrastruktūras izveidošanā, atjaunojamo un zema oglekļa satura degvielas izmantošanā jūras transportā.