Laika ziņas
Šodien
Migla
Rīgā 0 °C
Migla
Otrdiena, 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Rīgas dome nobalso par īpašuma tiesību atjaunošanu pārdotajiem 22 pie lidostas esošajiem zemes gabaliem

Rīgas domei kvoruma trūkuma dēļ šodien neizdevās nobalsot par īpašumu tiesību atjaunošanu 22 pie lidostas esošajiem zemes gabaliem.

Vakar kvoruma trūkuma dēļ sēdē tika izsludināts pārtraukums līdz šodienai. Taču arī šodien balsojumā tika konstatēts, ka domes sēdē nav deputātu kvoruma.

Balsojuma sistēmā par pirmo darba kārtības jautājumu, ar kuru bija plānots atcelt detālplānojuma izstrādes uzsākšanu minētajiem zemesgabaliem nobalsoja 27 deputāti, 17 deputāti balsojumā nepiedalījās, bet 16 nebija ieradušies domes sēdē.

Par lēmumprojekta pieņemšanu nobalsoja frakcijas "Jaunā vienotība", "Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība", "Kods Rīgai" deputāti, kā arī Andris Reizenbergs (GKR) un trīs neatkarīgie deputāti - Valters Bergs (JKP), Ivars Drulle ("Par") un Laima Geikina ("Par").

Savukārt no domes sēdē reģistrētajiem deputātiem balsojumā nepiedalījās frakcijas "Saskaņa" deputāti, frakcijas "Progresīvie" deputāti, trīs deputāti no "Gods kalpot Rīgai" (GKR), kā arī Vladimirs Buzajevs (LKS) un neatkarīgais deputāts Jakovs Pliners.

Domes sēdei nebija reģistrējušies, piemēram, koalīcijas partneri "Latvijas attīstībai" deputāti Iveta Ratinīka un Viesturs Zeps, kuri trešdienas domes sēdē bija reģistrējušies, bet balsojumā nepiedalījās, atbalstot kvoruma "noraušanu".

Šodienas balsojumā nebija reģistrējies arī GKR frakcijas vadītājs Juris Radzevičs, kurš trešdienas sēdē piedalījās, bet laikā, kad tika lemts šis jautājums, bija devies prom no domes sēžu zāles.

Kā ziņots, pašvaldība saņēmusi ģenerālprokurora iesniegumu par prettiesisku neapbūvētas zemes privatizāciju valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka turpmākajai attīstībai nepieciešamajā teritorijā, tāpēc Rīgas dome lems par īpašumtiesību atjaunošanu uz izsolē pārdotajiem 22 zemesgabaliem, kas nepieciešami lidostas attīstībai.

Prokuratūras ieskatā, pašvaldība privatizācijas procesā nav izvērtējusi zemesgabalu nepieciešamību valsts pārvaldes funkciju vai valsts vai pašvaldības komercdarbības veikšanai, un visi 22 zemesgabali atrodas Rīgas lidostas turpmākai attīstībai nepieciešamajā teritorijā.

Ģenerālprokurora iesniegums uzliek pašvaldībai par pienākumu atjaunot tās valdījuma un īpašuma tiesības uz 22 zemesgabaliem un apturēt šīs teritorijas lokālplānojuma izstrādi.

Rīgas pašvaldībai piederoši neapbūvēti zemesgabali pie Rīgas lidostas 2022.gada 14.aprīlī tika pārdoti izsolē. Tos par 5,7 miljoniem eiro iegādājusies ar nekustamo īpašumu attīstītaju "Sirin Development" saistītais uzņēmums SIA "Cella investment 3". Abi šie uzņēmumi Lietuvā reģistrētajā holdingā "ME Holding NT".

Zemesgabalu kopējā platība ir 389 394 kvadrātmetri. Tie atrodas aptuveni 400 metru attālumā no lidostas nožogotās teritorijas un pilsētas robežas ar Mārupes novadu, kvartālā starp Mazās Gramzdas, Kalnciema, Mīkleņu, Kārklu un Mūkupurva ielu. Zemesgabalu robeža atrodas arī aptuveni 500 metru attālumā no Kārļa Ulmaņa gatves, tās labajā pusē, virzienā uz pilsētas centru, un aptuveni 600 metrus no autoceļa, kas ved uz lidostu.

Rīgas domes deputāti 2010.gadā uzdeva pašvaldības SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" uz šiem zemesgabaliem īstenot reģionāla mēroga izstāžu un konferenču centra izveides projektu un ieguldīja zemesgabalus uzņēmuma pamatkapitālā. Vēlāk, 2012.gadā, Rīgas dome atteicās no šī projekta un nolēma zemesgabalus nodot privatizācijai. 2022.gadā zemesgabalus pārdeva izsolē un 2023.gadā pašvaldība nolēma sākt lokālplānojuma izstrādi.

Iepriekš "Sirin Development" solīja, ka nekustamajā īpašumā tiks ieguldīti vairāk nekā 100 miljoni eiro. Plāns paredzēja, ka darbi minētajā teritorijā norisināsies vairākās kārtās, un to rezultātā taps 180 000 kvadrātmetru lielas un modernas loģistikas noliktavas.

pievienota 4.- 7.rindkopa

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rukam piešķirs ģenerāļa pakāpi

Valdība drīzumā plāno lemt par ģenerāļa pakāpes piešķiršanu Valsts policijas (VP) priekšniekam Armandam Rukam, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavotais rīkojuma projekts.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas