Policija 6.oktobra vakarā saņēma informāciju, ka Brīvības bulvārī ar krāsu apliets piemineklis. Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par huligānismu, ja tas saistīts ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu.
Policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri varētu būt redzējuši notikušo vai kuru rīcībā ir informācija, kas noderētu izmeklēšanā. Informēt policiju iespējams, zvanot pa tālruņa numuru 67086399 vai 110.
Jau ziņots, ka jau 12.septembrī tika apķēpāts de Tolli piemineklis. Par notikušo Rīgas Austrumu pārvaldē sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par huligānismu.
Rīgas Pašvaldības policijai minētajā vietā nav novērošanas kameru, kas palīdzētu operatīvi reaģēt un novērst pārkāpumu.
Jau ilgāku laiku publiski tiek diskutēts par statujas novākšanu, tomēr Rīgas pieminekļu padome iepriekš lēma statuju nedemontēt.
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA) tomēr rosinās domē lemt par de Tolli pieminekļa demontāžu un pārvietošanu.
Diskusijas par pieminekļa demontāžu lielākoties ir saistītas tieši ar tā postamentu jeb pamatni. Piemineklis tika uzstādīts 1913.gadā, taču vēlāk skulptūra demontēta, bet postaments saglabāts. Skulptūru atjaunoja 2002.gadā.
Kā aģentūru LETA informēja Ratnieks, ir saņemta atbilde no Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes, ka tā neiebilst pret pieminekļa postamenta pārvietošanu.
De Tolli pieminekli Esplanādes malā pirmo reizi atklāja 1913.gadā. 1915.gadā Barklaja de Tolli statuju demontēja, bet postaments palika. 2002.gadā pēc uzņēmēja Gomberga iniciatīvas tika uzstādīta atjaunota statujas kopija. Gombergs savulaik mēģināja īstenot arī promaskavisko ideju Rīgā izvietot Krievijas cara Pētera I statuju.
Par pieminekļa uzstādīšanu Rīgas dome lēma 2002.gadā. Pirms lēmuma pieņemšanas tika veikta aptauja, kurā 47,6% iedzīvotāju pauda, ka piemineklis Napoleona kara laika Krievijas karavadonim Barklajam de Tolli Esplanādē ir jāatstāj.