Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupa, savstarpēji vienojoties ar iepriekš norunātiem pretendentiem, noslēgtā līguma par tīrīšanas līdzekļu piegādi ietvaros organizēja nezināmas izcelsmes un kvalitātes produkcijas piegādi Rīgas pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme, viltojot preču dokumentus un tādējādi ar viltu iegūstot materiālo labumu aptuveni 400 tūkstošu eiro apmērā.
Policija aģentūrai LETA neatklāja, vai četrotne ir RS darbinieki, taču apliecināja, ka šīs personas ir Latvijas iedzīvotāji.
Gadījumā, ja aizdomās turēto vaina tiks pierādīta tiesā, personām draud brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību un laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
Pirmstiesas izmeklēšanas laikā turpinās sadarbība ar ārvalstu tiesībsargājošām iestādēm, kas kriminālprocesā var sniegt būtisku informāciju. Policija turpina pirmstiesas izmeklēšanu un pagaidām plašāku informāciju nesniedz.
TV3 raidījums Nekā personīga 2015.gada 1.februārī vēstīja, ka Rīgas satiksmē, iespējams, notikusi krāpšana saistībā ar tīrīšanas līdzekļu iegādi - esot maksāts par ķīmiskajiem līdzekļiem, kuru vietā to iepakojumos piegādāts ūdens.
Reaģējot uz televīzijā izskanējušo informāciju par nanotehnoloģisko līdzekļu iegādi sabiedrisko transportlīdzekļu tīrīšanai un apstrādei, RS ierosināja dienesta pārbaudi, kurā mazgāšanas līdzekļu iepirkumos nekādus pārkāpumus nekonstatēja. Visi mazgāšanas līdzekļu iepirkumi notikuši atbilstoši ārējiem un iekšējiem normatīviem, toreiz pārbaudes rezultātiem veltītā preses konferencē sacīja RS Administratīvo resursu pārvaldības direktore Elīna Epalte-Drulle. Tomēr uz laiku, kamēr citās valsts institūcijās - prokuratūrā un Valsts ieņēmumu dienestā (VID) - notika izmeklēšana saistībā ar šo jautājumu, tika lemts atstādināt no darba pienākumu pildīšanas RS Tehniskās kontroles daļas priekšnieka vietnieku Vjačeslavu Stunžānu, kurš, kā ziņoja Nekā personīga, bijis iesaistīts iespējamā krāpšanas shēmā.
Nekā personīga atsaucās uz lietā iesaistītā uzņēmuma SIA Vialeks valdes locekli Vitu Baurovsku. Pēc raidījuma sižetiem Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa) sociālajos tīklos publiskoja, pēc viņa apgalvotā, Baurovskas vēstuli un video, kurā viņa noliedza sevis iepriekš teikto. Video bija redzams, kā Baurovska no lapiņas lasa tekstu, apgalvojot, ka "intervijā atspoguļotais nav ne ar ko pamatojams, tie ir tikai mani vārdi emocionālā un psiholoģiskā stāvokļa iespaidā". Nekā personīga producenti gan pieļāva, ka pašvaldība varētu būt izdarījusi spiedienu uz Baurovsku, kādēļ arī tapis šāds video. Šis Ušakova gājiens izpelnījās plašu rezonansi sabiedrībā, norādot uz to kā "klaji neveiksmīgu PR gājienu".
Tikmēr VID, 2015.gada jūnijā noslēdzot pārbaudi RS nanotehnoloģiju lietā, atzina iepirkumu par nenotikušu. Kā vēstīja Nekā personīga, VID neviens neesot spējis sniegt ticamus pierādījumus, ka dārgie tīrīšanas līdzekļi pirkti un nogādāti RS, tādēļ uzņēmumam varētu nākties valsts budžetā atmaksāt nodokļus 100 000 eiro apmērā.
viedoklis
nu
Bars