Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Lāčplēša dienā notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums

Lāčplēša dienā, 11.novembrī, notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums, lai pārliecinātos, vai iepriekš veiktā digitālā modelēšana un veiktie gaismu aprēķini būs atbilstoši vajadzībām konkrētajā vidē, informēja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve Ilze Ošāne.

Interesenti varēs redzēt, kā projekta laikā tiks izgaismots Brīvības tēls, kas patlaban grimst tumsā jau pēc plkst.18. Ziedotāju un projekta atbalstītāju dēļ, Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonds arhitekta Austra Mailīša vadībā sagatavojis arhitektonisko koncepciju un, piesaistot kompetentus Latvijas gaismu tehnoloģiju māksliniekus, arī izgaismošanas tehnoloģisko projektu.

Ošāne norādīja, ka pēc arhitektoniskās koncepcijas sabiedriskās apspriešanas ir pabeigts darbs pie būvprojekta minimālā sastāvā, kas iesniegts izvērtēšanai Rīgas pilsētas būvvaldē, lai saņemtu būvatļauju. Vienlaikus turpinās darbs pie būvprojekta turpmākas izstrādes un projekta realizēšanas sagatavošanās - projektētāji gatavo elektrības tīklu projektu, SIA "Labie koki" veic pieminekļa tuvumā esošo koku sakņu izpēti, lai, uzstādot gaismu balstus, nekaitētu zaļajai zonai ap Brīvības pieminekli. 

Jau zināms, ka, sniedzot savu atbalstu Brīvības pieminekļa izgaismošanai, izgaismošanas balstus ražos viens no vadošajiem metāla apstrādes ražošanas uzņēmums Baltijā Tecnopali North Europe.

Ošāne klāstīja, ka 11.novembrī notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums. Interesenti varēs aplūkot izgaismotu Brīvības tēlu no plkst.18 līdz plkst.23. Brīvības pieminekļa izgaismojuma mēģinājums būs skatāms no Laimas pulksteņa puses, virzienā uz Brīvības bulvāri. Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve pauda aicinājumu ikvienam skatītājam un interesentam ievērot divu metru distanci un valstī noteiktos ārkārtējās situācijas noteikumus.

Fonds līdz šim saņēmis ziedojumus 61 334 eiro apjomā, kā arī valsts līdzfinansējumu 100 000 eiro apjomā. Sertificētu tāmētāju aprēķini liecina, ka projekta kopējās izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būs aptuveni 356 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Brīvības pieminekļa izgaismošanu, uzstādot izgaismojumu Brīvības tēlam un pieminekļa skulpturālajam ansamblim, paredzēts veikt līdz nākamā gada 18.novembrim.

Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondā akcentēja, ka Brīvības piemineklis ir tautas brīvības simbols, kam arī diennakts tumšajā laikā jātop gaišam. Tieši tādēļ 2018.gada nogalē domubiedru grupa bijušā Valsts prezidenta Valda Zatlera vadībā nodibināja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fondu. Brīvības pieminekļa izgaismošanā aicināts piedalīties ikviens iedzīvotājs, ziedojot portālā Ziedot.lv vai fonda tīmekļvietnē brivibaspiemineklis.lv.

Top komentāri

Arik Nippel
A
Manam paziņam ir kāpurķēžu traktors DT 72 un viņš regulāri domā par mūžīgo.
Mairita
M
Viens bezjēdzīgs Valda Zatlera un Austra Mailīša(turklāt bez konkursa) projekts. Tā vietā, lai ziedotu , piemēram, Bērnu onkoloģijas nodaļai vai bērniem ar kustību traucējumiem, tiek uzpūsts nevajadzīgs, pseido- patriotisks projekts. Parasti izgaismojumi, salūti utmldz lietas notiek tur , kur ir švaka ekonomika. Valdis Z: " valsts ekonomiku nevarēju pacelt, paliks vismaz papildus lampas piemineklim, kurš jau tā ir labi izgaismots ". Austris M: " Būs fantasiska, Latvijai visnepieciešamākā lieta"
Iepirka
I
Lēto elektrību no Lukašenko, tagad var gaismot.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas