Laika ziņas
Šodien
Sniegs

FOTO: Esplanāde sākta novecojušā celiņu seguma nomaiņa

Otrdien, 26. oktobrī, Esplanādē sākta novecojušā celiņu seguma nomaiņa, tādējādi sperot pirmo soli septiņus hektārus plašā Rīgas centra parka vizuālā tēla atjaunošanā, vēsta pašvaldība.

Projekta pirmajā kārtā paredzēta gājēju celiņu seguma nomaiņa gar Kalpaka bulvāri pie Mākslas akadēmijas ēkas. Savukārt darbu otrajā kārtā seguma maiņa notiks sākot no Kalpaka un Brīvības bulvāru stūra gar strūklakām un soliņiem līdz Raiņa piemineklim.

Trijās no parka septiņām zonām tiks pilnībā nomainīts gājēju celiņu segums. Pašreizējie aprēķini liecina, ka 1. kārtā tiks nomainīti 1224 m2, bet 2. kārtā – 5868 m2 seguma. Papildus celiņu seguma atjaunošanai,  darbu 2. kārtā deviņiem  vēsturiskajiem soliem  ir paredzēts nomainīt sēdvirsmas dēļus, kā arī parka apmeklētāju ērtībām uzstādīt sešpadsmit jaunus solus  ar atzveltnēm  un astoņpadsmit  atkritumu urnas. Visus darbus iecerēts pabeigt 2022. gadā.
Esplanāde ir daļa no UNESCO pasaules kultūras mantojuma, tādēļ darbu procesā netiks aizskartas vai bojātas esošās kultūras vērtības. Piemēram, esošās vēsturiskās  granīta apmales gar celiņiem tiks saglabātas.

“Iepriekšējie gadi Rīgā bijuši bagāti ar dārgām būvēm, bet diemžēl atstājuši dziļu ieguldījumu deficītu pilsētas vidē, ar kuru saskaramies katru dienu. Neskatoties uz būtiski samazināto pašvaldības budžetu, esam atraduši iespēju ieguldīt parku atjaunošanā jau šogad, sākot ar Esplanādi. Pakāpeniski ceram nākamajos gados uzlabot un atjaunot infrastruktūru visā Rīgā. Rīdziniekiem jābūt pieejamai patīkamai pilsētas videi, kas mudina pavadīt laiku ārpus telpām,” uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis.

Projektu īsteno Mājokļu un vides departaments. “Lai vēsturiskajā parkā sāktu darbus, bija nepieciešams apjomīgs sagatavošanās un saskaņošanas process, jo Esplanādei ir gara un interesanta vēsture. Šeit ir notikušas dažādas nodarbes un pasākumi, piemēram, Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki laikā no 1888. līdz 1950. gadam. Lepojamies ar parka ainavisko veidolu un izcilu personību pieminekļiem tajā, tāpēc  uzskatu, ka pašvaldības goda lieta ir sakārtot un labiekārtot Esplanādi, prasmīgi  saudzējot tajā esošās vēsturiskās vērtības,” norāda departamenta vadītājs Edijs Pelšs.

“Ar prieku šodien esam sākuši strādāt un ceram, ka rīdzinieki un viesi būs apmierināti par mūsu paveikto. Katrā ziņā, līdz ar 11 dažādo  celiņu segumu nomaiņa pret vienādu  betona bruģakmens segumu, sniegs labu vizuālo izskatu un uzlabos pārvietošanos parkā. Ceram, ka laika apstākļi būs labvēlīgi un nebūs jāņem tehnoloģiskais pārtraukums, lai darbus paveiktu ieplānotajā termiņā,” pauž darbu veicēju SIA “Roadeks” pārstāvis Igors Lipickis.

Lai informētu par notiekošajiem būvdarbiem un to apjomu, parkā ir izvietoti īpaši informatīvi stendi.

Top komentāri

Tas bija vājprāts
T
Beidzot!
Latvju puika
L
Jaunā dome ! krievam bija pajāt ...
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas