G.Gailītis jau sācis domāt par nepieciešamību izstrādāt atbilstošu iekštelpas interjeru, atklājot, ka ar šādu lūgumu ir uzrunāts Latvijas Mākslinieku savienības priekšsēdētājs Mārtiņš Heimrāts. Viņš apstiprina Dienai, ka līdzēs atrast piemērotu speciālistu, uzsverot, ka "interjera veidošanas uzdevums nav tik liels, cik atbildīgs, jo tam jābūt izcilam dizaina paraugam". Pašlaik dažu kvadrātmetru lielajā telpā tiek uzglabāti dažādi suvenīri un saimniecības lietas, savukārt grīdu vietām no pazemes ejām šķir vien metāla režģis.
Jūnijā šo ideju pārrunāt G.Gailītis cer arī ar galvaspilsētas mēru Jāni Birku (TB/LNNK), kurš Dienai jau tagad atzīst, ka ideja ir atbalstāma, taču pirms domāt par finansējuma piešķiršanu, tā vēl jāapspriež visiem domes deputātiem. Arī ĀM Valsts protokola vadītājs Artis Bērtulis ieceri vērtē kā labu, "ja vien telpas būs piemērotas". Tomēr, viņaprāt, pieminekļa iekštelpu apmeklēšanu svarīgi viesi varētu apvienot ar pilsētas apskati, nevis ziedu nolikšanas brīdi, jo "pieņemts, ka ceremonijai jābūt lakoniskai".
Ja ierosinājums valsts un pašvaldības institūcijās tiks atbalstīts, tad telpu iekārtošanu varētu sākt ne agrāk kā rudenī, jo vajadzīgs pusgads, lai martā uzstādītās mitruma novadīšanas ierīces no pieminekļa sienām izvadītu visu mitrumu. Uzņēmuma Regalo, kas nodarbojas ar ierīču izplatīšanu, valdes loceklis Libērijs Počs paredz, ka septembrī vai oktobrī sienām vajadzētu būt sausām.