Laika ziņas
Šodien
Migla

Apkure pieslēgta 65% Rīgas namu pārvaldnieka māju

SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) pieslēdzis apkuri 65% uzņēmuma apsaimniekoto māju, aģentūru LETA informēja RNP pārstāve Una Grenevica.

Kopumā apkure pieslēgta 80% māju, kas saņēmuši atļauju no a/s Rīgas siltums kā mājas bez parādiem par iepriekšējo apkures sezonu.

No atlikušajām 500 mājām aptuveni 200 mājās pakalpojumu apmaksas disciplīna ir zemāka par 70%, tāpēc ar šo māju dzīvokļu īpašniekiem tiek veikta papildu saziņa, lai mazinātu parādu apjomu un nerastos aizkavējums apkures pieslēgšanā.

Pirmo reizi RNP klientiem mājās ar parādiem piedāvā iespēju veikt tā saucamo avansa maksājumu, proti, daļēji vai pilnībā norēķināties par apkuri sezonas sākumā. Šādā gadījumā apkures sezonas laikā avansa maksājums tiek dzēsts, apmaksājot apkures sezonas laikā tieši avansa maksātājam piegādāto siltumenerģiju. 

Otra iespēja ir parādniekiem nekavējoties nomaksāt uzkrāto parādu, jo a/s Rīgas siltums apkuri nepieslēdz, ja nav veikts norēķins 100% apmērā par saņemto apkures pakalpojumu. 

Papildu tam mājas kopība ar vairākuma balsojumu var pieņemt lēmumu segt parādu, piemēram, no mājas uzkrājuma, nosakot, ka tiklīdz parāds tiek iekasēts, tas tiek novirzīts atpakaļ uzkrājumā. 

Dzīvokļu īpašnieki var pieņemt arī jebkuru citu risinājumu, kas ļautu nodrošināt apkures pieslēgšanu.

Līdztekus turpinās darbs ar parādniekiem - tikai pēdējā gada laikā aktuālo parādu par apkuri gada griezumā mazinot no 2,6 miljoniem līdz 700 000 eiro. Tomēr tas nerisina visu māju parādu problēmu.

LETA jau ziņoja, ka RNP pērn strādāja ar 4,6 miljoni eiro zaudējumiem. Arī uzņēmuma apgrozījums samazinājās par 13% un bija 55,6 miljoni eiro.

Kā RNP apgrozījuma samazinājums par 8,4 miljoniem eiro esot saistīts ar ieņēmumu no plānoto dzīvojamo māju remonta darbu veikšanas samazinājuma.

Savukārt zaudējumu apjoma pieaugumu ietekmēja uzkrājumu metodikas pārskatīšana šaubīgajiem debitoriem, pamatā palielinot uzkrājumus ilgstoši kavēto parādu kategorijās.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas