SC programmas ekonomikas sadaļā norādīts, ka ar Starptautisko Valūtas fondu ir jāvienojas par kredīta atmaksas pārcelšanu un budžeta deficīta samazināšanu, jāatliek iespējamā pāreja uz eiro, jāizveido valsts investīciju banka vietējā kapitāla uzņēmumu kreditēšanai uz konkursa pamata, kā arī mazā biznesa mikrokreditēšanai un to studentu mācību maksas kreditēšanai, kuri apgūst tautsaimniecībai nepieciešamas specialitātes.
Apvienība rosina ieviest "nodokļu brīvdienas" uz laiku līdz trim gadiem, ieskaitot peļņas nodokli un nekustamā īpašuma nodokli jaunajiem uzņēmumiem, kā arī ārvalstu investīcijām noteiktās nozarēs. Prioritārās nozares ir ražošana ar augstu pievienoto vērtību, tranzīts un tūrisms.
"Jāsamazina to biznesa investīciju apmēra slieksnis, kas dod iespēju saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā. Jāsamazina nodokļu un administratīvais slogs mazajiem uzņēmējiem. Jāievieš mazo uzņēmumu gada nodeva, kas aizstāj nodokļus. Pievienotās vērtības nodokļa un peļņas nodokļa likme jāiesaldē uz turpmākajiem trim gadiem. Jāievieš progresīvais iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Nekustamā īpašuma nodokļa likmes robežas jānosaka pašvaldībām," paredz SC programma.
Savukārt sociālajā jomā, pēc SC uzskata, ir jāatgriežas pie pensiju, īpaši mazo pensiju, indeksācijas, ar aktīvu valsts nostāju jāveicina iespējas bezdarbniekiem apgūt jaunas iemaņas un paaugstināt kvalifikāciju, jāīsteno individuāla pieeja pašvaldības kontrolēto pabalstu piešķiršanā, valstij jānodrošina, lai visi skolas vecuma bērni apmeklē skolu, jāpārskata jautājumi par slimnīcu slēgšanu, jāattīsta pieejams profesionālu ģimenes ārstu tīkls un jāpaplašina valsts dotēto medikamentu saraksts, jāveicina lētāku medikamentu piedāvājums pacientiem.
Tāpat SC uzskata, ka ir jāveic valsts pārvaldes sistēmas decentralizācija, pašvaldībām nododot daļu pilnvaru – sociālo jautājumu, veselības aizsardzības, vidējās izglītības, kultūras, sporta, drošības un sabiedriskās kārtības jomā –, būtiski pārdalot arī nodokļu ieņēmumus. Tāpat jāveic valsts pārvaldes funkcionālais audits, lai varētu atteikties no nevajadzīgām funkcijām. Jāsamazina ministriju, aģentūru skaits, kā arī valsts pārvalde kopumā.
Savukārt attiecībā uz vienotu sabiedrību SC norāda, ka galvenās problēmas valstī – grimšana nabadzībā un sociālās spriedzes pieaugums – pastāv neatkarīgi no tautības vai valodas. Taču daudzi politiskie spēki, kuri pārstāv gan latviešu intereses, gan nacionālo mazākumtautību intereses, turpina uzsvērt nacionālos un vēstures jautājumus un izvairās risināt sociālās un ekonomiskās problēmas.
"Šajos apstākļos "Saskaņas centrs" aicina citus politiskos spēkus visu uzmanību veltīt aktuālo uzdevumu risināšanai, atklāt savus nodomus un likt lietā kompetenci minētajās jomās, nevis slīgt diskusijās par strīdīgiem vēstures jautājumiem," teikts programmā.
SC rosina līdz 11. Saeimas pilnvaru termiņa beigām noteikt moratoriju jebkādām likumdošanas iniciatīvām, kas attiektos uz nacionāli un vēsturiski jutīgiem jautājumiem. Partijām, kuras paraksta valdības deklarāciju, jāapņemas ievērot un aizsargāt Satversmi, kāda tā ir pašlaik, uzsvērts programmā.