Zariņš aģentūrai LETA atzina, ka ir notikušas "netiešas sarunas" par to, ka viņš būtu viens no iespējamajiem Enerģētikas apakškomisijas vadītājiem, taču oficiālu piedāvājumu viņš neesot saņēmis. Deputāts šāda piedāvājuma saņemšanas gadījumā ir gatavs apsvērt iespēju vadīt apakškomisiju, un viņam arī esot redzējums par prioritātēm enerģētikas jomā.
Apvienības Saskaņas centrs pārstāvis uzskata, ka Latvija pašlaik koncentrējas uz pārāk daudziem enerģētikas projektiem, tāpēc ir jāizanalizē, vai tas viss valsts tautsaimniecībai ir vajadzīgs un vai šos projektus paredzēts ieviest pareizā kārtībā. Apakškomisija strādātu pie tādiem jautājumiem kā iesaistīšanās Visaginas atomelektrostacijas būvniecībā, sašķidrinātās gāzes termināļa izveidošana, elektrības starpsavienojumu izveidošana ar Zviedriju vai Somiju, kuri uz Latviju varētu iet caur kādu no pārējām Baltijas valstīm. Tāpat būtu jārunā par zaļās enerģijas tehnoloģiju izmantošanas nepieciešamību.
Zariņš uzsvēra, ka minētajiem enerģētikas projektiem ir jākalpo tautsaimniecības vajadzībām un ir jāievieš skaidrība, kuru no tiem īstenošana ir Latvijas prioritāte.
Politiķis gan atzīmēja, ka viņš kā opozīcijas pārstāvis nevar apgalvot, kurš vadīs apakškomisiju. "Jūs jau zināt, kā šajā valstī notiek - kamēr nav noskanējis zvans, par ātru lekt nevajag," komentējot savas izredzes kļūt par apakškomisijas vadītāju, uzsvēra deputāts.
Enerģētikas apakškomisijas veidošanas mērķis ir pie liela darba apjoma sadalīt darbus, taču tās darba kārtību lielā mērā noteiks apakškomisijas vadītājs, aģentūrai LETA sacīja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis (ZRP).
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas konsultants Andris Capāns skaidroja, ka apakškomisijas darbības stratēģiju un pamatuzdevumus nosaka "lielā" komisija, bet apakškomisijas priekšsēdētājs izvēlas darbības taktiku.
Kā ziņots, ņemot vērā enerģētikas jautājuma aktualitāti, parlamentā paredzēts veidot īpašu enerģētikas jautājumiem veltītu apakškomisiju, par to 12.janvārī Valsts prezidentu Andri Bērziņu informēja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas pārstāvji.