Tāpat partijai ir svarīgi panākt uzturēšanās atļauju atcelšanu, ko atgādināja tās ģenerālsekretārs Aigars Lūsis. Dažas stundas pēc premjera paziņojuma viņš kopā ar G. Bērziņu pavadīja Ž. Jaunzemi-Grendi uz tikšanos ar mediju pārstāvjiem, kuriem viņa apgalvoja, ka bijusi priekšzīmīga ministre, jo ir izpildījusi valdības deklarācijā solīto. "Kod, kurā pirkstā gribi, visi sāp," vēlāk atzina A. Lūsis, vaicāts, kādu lēmumu partija pirmdien valdes sēdē varētu pieņemt.
Ir redzams, ka visas nosauktās apņemšanās tā var īstenot tikai, paliekot valdībā. Tajā to nomainīt ar Zaļo un Zemnieku savienību pat nebūtu grūti, jo kā vienā, tā otrā frakcijā ir 13 deputātu. Turklāt Reformu partijas jaunajam līderim Edmundam Demiteram vairs nav sarkano līniju attieksmē pret ZZS, kādas bija viņa priekšgājējam Valdim Zatleram. To E. Demiters sestdien Dienai vēlreiz apstiprināja, uzsverot, ka šis nav laiks, kad var atļauties vilkt līnijas, bet pieļaujot, ka pirms diviem gadiem bija cita situācija. Reformu partijas priekšsēdis gan uzskata, ka pašlaik šis jautājums nav aktuāls un koalīcijas sastāvs nemainīsies.
Premjers ir lūdzis NA izvirzīt nākamo kultūras ministra kandidātu, līdz tam šos pienākums varētu veikt otrs apvienības pārstāvis valdībā tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Ir iespaids, ka Nacionālā apvienība varētu vēlēties līdzi Ž. Jaunzemei-Grendei paraut arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu (RP), kurš plāno atstāt amatu 1. decembrī pēc paša vēlēšanās. G. Bērziņš uzskata - kā vienā, tā otrā gadījumā ir runa par nozares neuzticību ministram, tāpēc neesot skaidrs, kāpēc viens ministrs turpinās vairākus mēnešus strādāt. E. Demiters savukārt saredz būtisku atšķirību - E. Sprūdžs atkāpjas pats, bet nav zaudējis premjera uzticību.
Pilnu rakstu Līdzi Grendei grib paraut Sprūdžu lasiet 16.septembra laikrakstā Diena.