Kā jau ziņots, pirmo pastaigu pa Biomedicīnisko problēmu institūtā mākslīgi radīto Marsa virsmu pirmdien veica krievu astronauts Aleksandrs Smolejevskis un itālietis Djego Urbina. Šoreiz viņiem pievienojās arī Vans Jue no Ķīnas Astronautu centra.
Pēc astoņu mēnešu ilga "ceļojuma" izolētā kapsulā, imitējot lidojumu uz Marsu, sešu cilvēku lielā komanda planētu "sasniedza" pirmdien.
Eksperimenta ietvaros var uzskatīt, ka minētajiem trim vīriem izdevies nosēsties uz planētas, kamēr viņu kolēģis no Francijas Romēns Šarls un krievu kosmonauti Suhrobs Kamolovs un Aleksejs Sitevs "palika orbītā".
Piektdienas misija imitēja pilnu pastaigu kosmosā, ieskaitot magnētisko anomāliju pārbaudi, un ilga aptuveni 40 minūtes.
Plānots, ka trešā un pēdējā pastaiga pa Marsu notiks otrdien, un pēc tam visi seši brīvprātīgie - trīs inženieri, ārsts, ķirurgs un fiziķis - atkal tiks ieslēgti kapsulā, lai veiktu garo mājupceļu.
Bezprecedenta eksperiments "Mars-500" ilgs 520 dienas, kuru laikā tiks pārbaudīta cilvēku reakcija un izturība, veicot garo turp un atpakaļ ceļu līdz Marsam.
Astronauti neatrodas bezsvara stāvoklī, bet pavada savu laiku šauros apstākļos, kas ierobežo kustību spējas.
Īpaši šim nolūkam radītā kosmosa kuģa dzīvojamās telpas garums ir tikai 20 metri un platums četri metri, un uz "planētas virsmas" tika uzstādīti īpaši atzveltnes krēsli, lai palīdzētu vīriem tikt galā ar pēkšņo stresu.
Plānots, ka eksperiments noslēgsies novembrī ar imitētu nolaišanos atpakaļ uz zemes.
Īstu misiju uz Marsu Krievijas un Eiropas Kosmosa aģentūras plāno veikt ap 2040.gadu.