"Šajā sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā "netīrās veļas mazgāšana" nodarītu kaitējumu valstij. Mēs nedrīkstam tādā veidā iedragāt uzticēšanos valsts pārvaldei. Ir ļoti rūpīgi jāpārdomā, kādu iespaidu atstāj katrs mūsu izteiktais vārds," Dienai trešdien sacīja Krieviņš.
"Es uz šo Māra Kučinska izvēli skatos ļoti veselīgi. Viņš ir vēlēta amatpersona, es tāds neesmu. Premjeram bija tiesības to lūgt," sacīja Krieviņš. Teiktais ļauj secināt, ka "abpusējās vienošanās" iniciators bijis valdības vadītājs. Uz vaicāto, vai tiesa, ka Krieviņam ticis meklēts cits darbs, uzrunātais atbildēja, ka viņam tas nav zināms. "Man nekāds amats nav piedāvāts, bet, ja piedāvātu, es atteiktos. Visi zina, ka neesmu pie tiem turējies," teica Krieviņš.
Uz raidījumu Krustpunktā Kučinskis ieradās noskaņots nepārkāpt abu norunu klusēt. Taču uzstājīgo žurnālistu priekšā valdības vadītājs padevās. Viņš atzina: "Es arī neesmu ieinteresēts, ka tiek runāts par visādām aizdomu ēnām." Kamēr notikumā iesaistītie nesniedza nekādus paskaidrojumus, medijos izskanēja minējumi par notikušā iemesliem, ieskaitot premjera dzīvesbiedres, bijušās Komunikācijas departamenta vadītājas Laines Kučinskas, aiziešanu no darba Valsts kancelejā 2015. gada nogalē. Tas bija īsi pirms Kučinska nominēšanas premjera amatam. Viņš neformāli ir atzinis, ka būtu absurdi šīs lietas saistīt, jo tas bija Kučinskas pašas lēmums. To Dienai apstiprināja arī Krieviņš, uzsverot, ka toreiz esot lūdzis Kučinsku pārdomāt un palikt, bet premjera dzīvesbiedre lēmumu neesot mainījusi. Jāatgādina, ka pēc Valsts kancelejas vadības maiņas vairāki iepriekšējās tās direktores Elitas Dreimanes komandas cilvēki nolēma mainīt nodarbošanos. Daži no viņiem pārnāca arī uz Kučinska biroju.
Premjers teica, ka viņam nepatīkot par kādu cilvēku kaut ko sliktu sacīt, un premjers arī nevarot runāt par kādiem grēkiem, jo dotos uzdevumus Krieviņš izpildījis. Taču Valsts kanceleja ir premjera administrācija, uzsvēra Kučinskis. Grūtības radījis tas, ka M. Krieviņam bijusi atšķirīga pieeja, kā šo darbu organizēt. "Es vēlējos redzēt kopīgu kolektīvu darbu, kurā katrs iesaistītais var nākt ar iniciatīvu. Nevar būt tā, ka šefs aizbrauc, bet pārējie bez viņa atļaujas nedrīkst kustēties," minēja premjers.
Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 23. marta, avīzē Diena!
vērotājs
nu un tad?
tālskatis