"Iekšlietu ministrei būtu jādara viss, lai pārliecinātu sabiedrību, ka policisti un noziedznieki nav vieni un tie paši cilvēki. Vardarbīgo noziegumu īpatsvara palielināšanās mantkārīgos nolūkos ir viena no negatīvajām lietām, ko izraisa ekonomiskā krīze. Pirms dažiem mēnešiem Rīgā regulāri tika aplaupīti juvelierveikali. Mēs pēdējo gadu laikā bijām atraduši no pagājušā gadsimta 90.gadu metodēm, kas tagad atgriežas. Mēs nevaram prasīt no valdības, lai tā dara ko būtiski citu, kā vien meklē veidu, kā uzlabot iedzīvotāju ekonomisko situāciju. Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, cilvēki aizvien biežāk ķeras pie laupīšanām," sacīja politologs.
Viņš uzsvēra, ka valsts policijai ir jādara viss iespējamais, lai novērstu un atklātu noziegumus. Iekšlietu ministrei un Valsts policijas vadībai ir jāuzņemas atbildība par to, kādus cilvēkus pieņem darbā. "Taču tas nebūt nenozīmē, ka dažu cilvēku izdarīts noziegums liecinātu par visu policijas darbinieku negodīgumu. Patlaban policija strādā ar ierobežotiem resursiem. Tas, ka policijā ir bijušas problēmas ar darbiniekiem, nekad nav bijis noslēpums. Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas vadībai ir jāstrādā ar sabiedrību, lai parādītu, ka policija ir uzticama un likumu sargājoša institūcija, kāda tā ir. Šis gadījums ir tikai izņēmums, tā noteikti nav visa sistēma," norādīja I.Ījabs.
Divi laupītāji bijuši specvienības Alfa darbinieki, bet vēl divi - Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbinieki.
Valsts policijas priekšniekam Artim Velšam trešdien jāsniedz redzējums par tālāko policijas darbu. Pēc L.Mūrnieces teiktā, būtiskas pārmaiņas varētu skart tieši Valsts policijas RRP, jo te koncentrēti lielākie policijas darbinieku resursi. Saistībā ar notikušo L.Mūrniece uz dienesta izmeklēšanas laiku no amata atstādinājusi arī RRP priekšnieku I.Ķuzi.