Kā skaidroja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis, visticamāk, šāds ierosinājums netiks atbalstīts.
Maksa varētu tikt iekasēta tikai darba dienās no plkst.8 līdz 16 vai pat līdz 14, kad pacientiem ir iespēja vērsties pie speciālistiem poliklīnikā un nav nepieciešama akūta palīdzība, bet cilvēks izvēlējies nākt uz traumpunktu.
J.Bundulis pastāstīja, ka darba grupas izbraukuma sēdēs apmeklējot traumpunktus, vienā no tiem bijis maksas pakalpojumu cenrādis, kas tur nedrīkst būt. Par šo gadījumu tika informēta arī Veselības inspekcija.
Šāds variants par maksas ieviešanu izraisījis apakškomisijas deputātu diskusijas. Ingrīda Circene (V) uzskata, ka traumpunktu pakalpojumi nevar būt par maksu, jo gadījumā, kad cilvēks tur ir nonācis, viņš nav varējis vērsties pie sava ģimenes ārsta vai cita speciālista. Šādam viedoklim piekrīt arī Māris Dzelzskalns (ZZS).
Savukārt Gundars Daudze (ZZS) sacīja, ka akūtas palīdzības nepieciešamības gadījumā nevar runāt par maksas pakalpojumiem, tomēr citos gadījumos varētu arī ņemt samaksu kā par ambulatorajiem pakalpojumiem.
J.Bundulis uzskata, ka galvenais ir pacientu informētība, kur viņiem kādos gadījumos lūgt palīdzību. Viņš arī uzsvēra, ka pakalpojumu pieejamība un cilvēku drošība ir vissvarīgākā.
Kā ziņots, pēc 1.jūlija traumpunktus un lokālās daudzprofilu slimnīcas plānots sadalīt pēc līmeņiem, no kuriem būs atkarīgs iestādes finansējums.
Ir arī vairāki piedāvājumi, kā organizēt traumpunktu darbu, jāņem vērā arī katra reģiona specifika, uzskata J.Bundulis. Viens no iespējamiem variantiem varētu būt traumpunktu darba maiņa darba dienās no plkst.8 līdz 16 - šajā laikā traumpunkti varētu nestrādāt vai arī palīdzību tajos sniegtu ārsta palīgi.
Traumpunktus turpmāk plānots saukt par "steidzamās medicīniskās palīdzības punktiem" un iedalīt trijos līmeņos atkarībā no pieejamajiem speciālistiem. Dažādu līmeņu palīdzības punktiem tiktu piešķirts arī dažāds finansējums.
Jau ziņots, ka 2010.gadā 28.decembrī pieņemtie grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā paredzēja, ka no šī gada 1.janvāra traumpunkti Priekules slimnīcā, Ludzas rajona slimnīcā, Saulkrastu slimnīcā, Rīgas 1.slimnīcā, Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā, Aizkraukles slimnīcā, Saldus medicīnas centrā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Rīgas rajona slimnīcā, Bauskas slimnīcā, Limbažu slimnīcā un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā iedzīvotājiem palīdzību sniegs darba dienās no plkst.18 līdz 8 un brīvdienās un svētku dienās 24 stundas diennaktī.
Pret šādu traumpunktu reformu iebilda ārstniecības iestāžu vadītāji, arī Valsts prezidents Valdis Zatlers.