"Jau šobrīd Latvijā ir visai liela cenu diference starp „vieglajiem” un „stiprajiem” alkoholiskajiem dzērieniem," norādīja Apinis.
Pēc Latvijas narkologu sniegtajiem datiem, jaunieši visvairāk lieto stiprināto alu liela tilpuma pet– pudelēs, kā arī sidru un alkoholiskos kokteiļus. Arī liela daļa uz alkoholismu vērstu cilvēku pastāvīgai alkohola lietošanai izmanto tieši stiprināto alu liela tilpuma pet– pudelēs.
Kā zināms, dabiskā raudzēšanas procesā alus nevar būt stiprāks par sešiem tilpumprocentiem. Tādēļ dzēriens, kas pet– pudelēs tiek tirgots kā "alus", patiesībā ir spirtots gāzēts koncentrāta šķīdums, kuru varētu saukt par "alus produktu".
"Šim produktam būtu nepieciešams pievienot tādu pašu akcīzes nodokli kā stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem. Pilnīgi nepamatoti ir paaugstināt cenu degvīnam, bet nepaaugstināt degvīna kokteilim," uzsver Apinis.
Latvijas Ārstu biedrība aicina budžeta konsolidācijas procesā alkoholiskajiem dzērieniem akcīzi paaugstināt vairāk, kā arī paplašināt ar paaugstinātu akcīzes nodokli apliekamo alkohola sortimentu, iekļaujot tajā vīnus, stiprinātos „alus produktus”, kokteiļus, sidrus un citus, galvenokārt ārvalstīs ražotus alkoholiskos dzērienus.