"Man mācīja, ka lielu krīžu vadībā principiāli ir paļauties uz ekspertiem, sadarboties komandā un komunicēt izlemtus jautājumus, nevis pretrunīgus apgalvojumus. Ļoti negribētos, ka pandēmijas pārvarēšanā mēs sāktu atkāpties no principiem. Īpaši no kuģa kapteiņa - premjera - puses," mikroblogošanas vietnē Twitter pauž AP līdzpriekšsēdētājs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce.
AP līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Pavļuts arī ierakstā Twitter akcentē, ka, ja viņam pandēmijas apstākļos jālemj, vai paļauties uz veselības ministres, sabiedrības veselības maģistres Viņķeles un ekspertu redzējumu vai arī premjera "izjūtu", tad AP politiķis pauž, ka vienmēr izvēlēsies paļauties uz veselības ministri un ekspertiem.
"Vētrā uz kuģa tiltiņa vajadzīgs kapteinis, kas uzticas savai komandai un vieš paļāvību, nevis risina savas bailes un bezpalīdzību, meklējot vainīgos," akcentē Pavļuts.
Kā ziņots, Kariņš ir neapmierināts ar veselības ministres Viņķeles tempu Covid-19 jautājumos, to viņš atzinis intervijā žurnālam Ir, piebilstot, ka uzņemas pilnu atbildību par to, ka nav spiedis rīkoties ātrāk.
Kariņš uzsver, ka valdība jau četras nedēļas aktīvi seko, ko paši mediķi saka par sistēmas spēju tikt galā. Pagājušajā nedēļā pirmo reizi Veselības ministrija pati sasaukusi savu iekšējo krīzes vadības grupu, lai sāktu slimnīcu pārkārtošanu un atbrīvotu vairāk gultu potenciālajiem Covid-19 slimniekiem. "Pirms tam pati sistēma nebija gatava pieņemt, ka krīze aug ļoti dramatiski. Temps, kādā tiek saprasta situācija un piedāvāti risinājumi, ir sen par lēnu," atzīst Kariņš.
Premjers uzsver, ka ir dziļi neapmierināts ar veselības ministres tempu un kā valdības vadītājs uzņemas atbildību, ka nav spiedis rīkoties ātrāk.
Jau vēstīts, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība otrdien konceptuāli vienojās ieviest ārkārtējo situāciju, bet gala lēmumu plānots pieņemt piektdien.