Ozolnieku novada deputāti diskusijās bija vienisprātis, ka piedāvātais reformas modelis izstrādāts, izmantojot selektīvus pašvaldību rādītājus un nerada pārliecību par reformā definēto mērķu sasniegšanu. Piedāvātais reformas variants nav uzskatāms par iedzīvotāju interesēm un teritorijas attīstībai piemērotāko. Ņemot vērā, ka Ozolnieku novads pilnībā izpilda visas likumā Par pašvaldībām 15.pantā noteiktās pašvaldību autonomās funkcijas, kā arī spēj nodrošināt kvalitatīvu un ilgtspējīgu teritorijas attīstību, nav skaidrs lēmums, apvienot to ar blakus esošajām pašvaldībām - Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu, teikts pašvaldības paziņojumā.
"Domes deputāti bija vienoti savā lēmumā noskaidrot iedzīvotāju viedokli par administratīvi teritoriālo reformu ar profesionālas statistikas kompānijas palīdzību, lai dati būtu vērā ņemami un pēc iespējas precīzāk reprezentētu novada iedzīvotāju nostāju. Plānojam līdz 1.jūnijam iegūt aptaujas rezultātus, lai saņemtu iedzīvotāju viedokli par VARAM izplānoto Ozolnieku novada pašvaldības likvidēšanu," skaidroja Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA).
Tāpat pašvaldības paziņojumā uzsvērts, ka VARAM izplatītajā informatīvajā ziņojumā par reformu izvirzītie mērķi nav pamatoti ar faktiem un zinātniskiem pētījumiem, kā arī ziņojumā ir daudz interpretāciju un neizprotamu slēdzienu. Piemēram, jau šobrīd Ozolnieku novada administratīvās izmaksas ir krietni zemākas nekā Jelgavas pilsētā un novadā, lai gan viens no reformas galvenajiem pamatojumiem ir administratīvo izmaksu samazināšana.
"Pastāv pamatotas bažas, ka apvienojot ekonomiski un organizatoriski pašpietiekamo Ozolnieku novadu ar ievērojami lielākajiem Jelgavas pilsētu un Jelgavas novadu tiks panākts nevienmērīgs resursu sadalījums un Ozolnieku teritorijas attīstība apstāsies. Ozolnieku novadā, pretēji kopējai tendencei valstī, vērojama pozitīva dzimstības dinamika, kas skaidrojama ar novada kā attīstītas un labiekārtotas teritorijas pievilcību jauno ģimeņu vidū," norādīts paziņojumā.