Ieceri par izstāšanos no LPS rosinājis viņš pats un par to jau paguvis apspriesties ar citiem domes deputātiem.
"Šī ideja ir apspriesta un novērtēta pozitīvi," teica Elksniņš. Vienlaikus domes vadītājs cer domes sēdes laikā sadzirdēt argumentus, kāpēc Daugavpils domei nevajadzētu izstāties no LPS. "Ceru, ka būs diskusija," viņš teica. Līdz tam šo tematu ar Elksniņu iecerējis apspriest LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.
Elksniņam šķietot nesaprotami, kāpēc LPS pagājušajā nedēļā neiestājās par pašvaldību interesēm pēc tam, kad pagājušajā nedēļā Finanšu ministrija rosināja lemt, ka valsts līdz šim apmaksātās brīvpusdienas 1.–4. klašu skolēniem no nākamā gada 1. janvāra jādeleģē apmaksāt pašvaldībām. Tāpat LPS neko neesot darījusi saistībā ar Valsts kases noteiktajiem ierobežojumiem pašvaldībām uzņemties kredītsaistības ilgtermiņa projektu īstenošanai.
"Šī organizācija pati sevi ir nonivelējusi un ir vāja. Tā pārstāv intereses tikai ap to, kā noturēt varu līdz ar administratīvi teritoriālās reformas plāniem," pauda Elksniņš.
Daugavpils domes biedra nauda LPS ir ap 73 000 eiro gadā, bet pēdējo desmit gadu laikā – ap 600 000 eiro. Daugavpils mēra ieskatā šo naudu pašvaldība varētu izmantot bērnu brīvpusdienu apmaksai vai arī rotaļu laukumu ieviešanai. Viena rotaļu laukuma izveide maksājot 6000–7000 eiro, līdz ar to šo summu gada laikā iespējams ieguldīt vismaz 10 bērnu laukumu izbūvē.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 10. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Jā.
Dainis
Līvs