Izvēršas arī Jūrmalā un briest jaunam projektam
Šosezon Ginta Zīverta uzņēmums ir atvēris vēl vienu Kotai kafejnīcu - tikai šoreiz nevis Rīgā, bet Jūrmalā.
«Tagad esam arī Majoru pludmalē, Teātra ielas galā. Mums sadarbību pavasarī piedāvāja uzņēmēji, kam pieder pludmales kafejnīca Coconut Beach. Līdz šim iepriekšējos gados ēdienu kafejnīcai piegādāja no tuvējās viesnīcas, tomēr pīķa stundās pieprasījums ir liels un šis mehānisms īsti nestrādāja. Cilvēkiem bija ilgi jāgaida, un tas nekam nederēja,» skaidro Gints. Tagad viņa taizemiešu restorāna Kotai pavāri ēdienu gatavos uz vietas, un pludmales smiltīs varēs baudīt autentiskās tropu garšas - asās taizemiešu zupiņas un nūdeles vai rīsus ar vistu vai jūras veltēm.
Ginta biznesā briest vēl kāda aktualitāte. «Esmu iesaistījies arī vēl kādā interesantā projektā, kas, domājams, ieintriģēs visu Latviju, tomēr pagaidām klusēšu, jo vēl jānokārto dažas formalitātes, negribas neko sasolīt,» noslēpumaini smaida uzņēmējs.
Kravu pārvadājumi un īstie klienti
Sandis Tutins, kuram pieder industriālās mazgāšanas uzņēmums Tutinelli Rēzeknē, pērn nācās pamatīgi mainīt savus biznesa plānus. Sākotnējā iecere bija nodarboties ar lielizmēra tehnikas un kravas auto mazgāšanu pie pasūtītāja, tomēr šai idejai svītru pārvilka vides prasības - nebija iespējams atrisināt notekūdeņu savākšanu. Tādēļ uzņēmums sāka piedāvāt ēku fasāžu un jumtu mazgāšanu, kā arī komercobjektu iekštelpu tīrīšanas pakalpojumus. Šobrīd lielāko daļu uzņēmuma apgozījuma veido kravu pārvadājumi. «Vedam kravas 3-4 reizes nedēļā, ir pastāvīgie klienti, un bija pat doma pirkt vēl vienu mikroautobusu,» stāsta Sandis. Arī ēku fasāžu mazgāšanas pakalpojums kļūstot arvien populārāks, pastāvīgo klientu vidū ir gan Zvaigznes ABC grāmatnīca, gan arī Rēzeknes banku filiāles, savukārt iekštelpu uzkopšanu vasarā izmanto daudzas izglītības iestādes. «Patlaban pulējam parketu skolās un citās sabiedriskajās iestādēs. Bizness lēnām uzņem apgriezienus, galvenais jau laikam ir pacietība to savu īsto klientu atrast,» Sandis spriež.
Aicina palīgā uz Kanādu
Evas Narunovskas uzņēmums IT Sapiens piedāvā uzņēmumu vadības programmatūras izstrādes pakalpojumus - sākot ar klientu datubāzu izveidi un beidzot ar plānotāju, atgādinātāju un automatizēto pavadzīmju, rēķinu un citu derīgu lietu ieviešanu. «Nozares aprindās «zvērs», ar ko strādājam, saucas CRM/ERP. Bet principā mēs piedāvājam uzņēmējam ietaupīt resursus un laiku, automatizējot monotonas darbības. Mūsu lielākie klienti atrodas ārzemēs, piemēram, zvanu centrs Kanādā,» skaidro Eva. Viņa ir saņēmusi uzaicinājumu doties uz šo valsti pie klienta ieviest jaunu tālruņa numuru filtrācijas sistēmu. «Uzņēmums sniedz telemārketinga pakalpojumus, un Kanādas likumdošana nosaka, ka ir numuri, uz kuriem nedrīkst zvanīt un neko piedāvāt, pretējā gadījumā jāmaksā diezgan liela soda nauda. Ieviesīsim sistēmu, kas atlasīs aizliegtos numurus un izņems tos no klienta datubāzes,» stāsta uzņēmēja, kas pati šogad kļuvusi arī par projekta Dienas starts 2013 žūrijas locekli.
Papildina gan spēli, gan pasniedzēju loku
Ingas Mundas, kurai pieder valodu skola Password Jelgavā, lielais biznesa projekts bija lomu kāršu spēle labākai angļu valodas apguvei. Inga stāsta, ka tas izrādījies veiksmīgs un nu jau tiek plānoti spēles papildizdevumi ar jaunām sadzīves situācijām, kuras pārrunāt valodas stundu laikā. «Rudenī piedalīsimies nozarei veltītā izstādē Londonā. Tiesa gan, darba apjoms arī ir krietni pieaudzis, un tik garu atvaļinājumu kā pērn šogad neizdosies izbaudīt,» Inga saka. Pieaudzis ir arī valodu skaits, ko piedāvā apgūt viņas skola Password - angļu valodai klāt ir nākusi krievu, vācu, franču, zviedru, spāņu, grieķu un norvēģu valoda, līdz ar to ir pieaudzis nodarbināto pasniedzēju skaits. «Tagad vasarā mācām trijatā, bet rudenī, līdzīgi kā bija pavasarī, skolā būs pieci vai pat seši pasniedzēji,» Inga teic.
Klāt nācis eksports un zvanu centrs
Romāns Romāns Ruzins, eritenis.lv īpašnieks, stāsta, ka viņa ekoloģisko braucamrīku tirdzniecība notiek kā līdz šim, tomēr klāt ir nācis arī to eksports. «Tirgojam velorikšas gan tepat Vecrīgas uzņēmējiem, gan arī esam nosūtījuši dažas uz Franciju un Bulgāriju. Elektriskos velosipēdus grasos arī tirgot Krievijā, tiek gatavota vajadzīgā dokumentācija.» Ar Latvijā būvēto elektrisko divriteni gan tik raiti neiet - process nav izrādījies tik vienkāršs, kā cerēts. Toties paralēli Romāns ir sācis piedāvāt jaunu pakalpojumu - viņš ir radījis zvanu centru, kura četri darbinieki piedāvā uzņēmumiem iegādāties sadarbības partneru produkciju. «Šobrīd tirgojam metālapstrādei nepieciešamo aprīkojumu, ko ieved mūsu partneri, bet esam atvērti arī jauniem piedāvājumiem,» Romāns saka.