Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +25 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Kā izgaismot savu māju ar fasādes gaismekļiem.

Izvēloties pareizo apgaismojumu un uzstādot to pareizajā vietā, jūs varat izveidot pievilcīgu vidi savā dārzā un ap māju visa gada garumā. Uzstādīt LED fasādes gaismekļus var pie mājas ieejas, terasē, uz balkona vai pie žoga.

Lai izvēlētos piemērotus fasādes gaismekļus, ieteiktu ņemt vērā dažus faktorus:

 

  • Pirmā lieta, kuru nepieciešams ņemt vērā izvēloties fasādes gaismekļus ir to dizains. Izvēloties gaismekļus nepieciešams saprast, kāda stila tos vēlaties: modernu, klasisku vai varbūt pat industriālu.
  • Otrā lieta, kurai ir nepieciešams pievērst uzmanību ir uzstādīšanas vieta un veids. Svarīgi saprast, kur vēlaties uzstādīt fasādes gaismekļus un vai izvēlētajā vietā būs pieejama strāvas padeve. Un ja tā nav pieejama, nepeiciešams saprast vai elektrību būs iespējams nodrošināt. Izvēloties vietu ir jāpārliecinās, ka uzstādītais gaismeklis netraucēs veikt ierastos ikdienas darbus. Piemēram, ja uzstādīsiet gaismekli pie mājas durvīm, jāpārliecinās, ka gaismeklis netraucēs atvērt un aizvērt durvis.
  • Trešā lieta par kuru ir jāpiedomā ir energofektivitāte un ilgtspējīgums. Lielai daļai fasādes gaismekļu spuldzi var ievietot atsevisķi, tādēļ varat pārleicināties un ievietot gasimeklī LED spuldzi un izveidot to par energoefektīvu gaismekli. Kā arī, šāda tipa gaismeklis būs ilgtspējīgāks, jo tiklīdz kā spuldze izdegs, to varēs ērti un ātri nomainīt. Bet ja izvēlaties gaismekli ar jau integrētu gaismas avotu, tad nepieciešams pārliecināties, ka šis gaismeklis būs energofektīvs un kāds būs tā kalpošanas laiks. Vidējais kalpošanas ilgums iebūvētam LED gaismas avotam ir 25,000 stundas.
  • Ceturtā, bet ne mazāk svarīgā lieta, kuru ir nepieciešams ņemt vērā ir gaismas nokrāsa un spilgtums. Izvēloties fasādes gaismekli, ir nepieciešams izvēlēties tam tādu gaismas nokrāsu, kas piestāvēs kopējai ainavai. Piemēram, ja dārzā vai pie mājas jau ir izvietoti gaismekļi, tad jaunajiem gaismekļiem ieteicams izvēlēties tādu pašu gaismas nokrāsu (K, kelvini), lai radītu kopīgu un gaumīgu vidi. Gaismas spilgtumu fasādes gasimekļiem varat izvēlēties pēc nepieciešamības, ja nepieciešams, lai šie gaismekļi ir ne tikai dekoratīvi, bet arī funkcionāli, tad nepieciešams izvēlēlēties spilgtākus gaismekļus, bet ja vēlaties, lai tiem ir tikai dekoratīva funkcija, tad jāizvēlas gaismekļus mazāku gaismas atdevi (lm, lumeni).

Fasādes gaismekļus izvēlēties nav tik grūti, ja ir zināmas atbildes uz augstāk minētajiem punktiem. Atliek tikai rūpīgi izvēlēties gaismekļus, kuri ir piemēroti jūsu īpašumam un uzmanīgi tos uzstādīt, lai sniegtu vēlamo efektu jūsu mājās.

 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli


Reklāmraksti

Vairāk Reklāmraksti