Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mārtiņš Apinis

Darba tirgū patlaban netrūkst dilemmu(2)

Neraugoties uz to, ka mūsu valsts ekonomikas apjoms ir pieaudzis, to pašu nevar teikt par darba tirgu. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem šā gada trešajā ceturksnī nodarbināto iedzīvotāju skaits Latvijā bija sarucis par 15,9 tūkstošiem līdz 876,9 tūkstošiem.

Briest jauna problēma

Dati par ekonomisko sniegumu gan pasaulē, gan tepat Latvijā ir vērtējami pozitīvi, protams, neiztiekot bez atrunām. "Ņemot vērā apstākļus" nozīmē, ka pavisam nesen globālā tautsaimniecība ir pārdzīvojusi lielāko šoku kopš pagājušā gadsimta otrās un trešās desmitgades mijas. To var teikt par procentuālā krituma apmēriem, bet, ja rēķinātu zaudējumus absolūtos skaitļos izteiktās naudas vienībās, ļoti ticams, ka koronavīrusa atnākšana pasaulē būtu nodarījusi lielākos līdz šim zināmos postījumus.

Energoburbuļa beigu fāze(7)

Jaunās apkures sezonas atnākšana un ar to saistīto rēķinu aplūkošana un apmaksa nevienam vien liek nepatikā saraukt uzacis, sevišķi vēl tad, ja straujajam sadārdzinājumam nav sekojis adekvāts ienākumu pieaugums.

Rosina vairāk tērēt attīstībai

Brīdī, kad valsts ekonomikai trūkst investīciju, tiek izstrādāti dažādi monetārie, normatīvie un fiskālie mehānismi tam, lai tautsaimniecības aktivizētos, uzņēmumi nepaliktu bez nepieciešamajiem līdzekļiem un būtu iespējams cerēt uz labklājības pieaugumu nākotnē.

Straujš cenu lēciens(2)

Ekonomikas stimulēšanas daudzveidīgie pasākumi, kuri saistīti ar tēriņu pieaugumu pasaulē, pēdējā laikā ir bijuši labvēlīgi daudziem Latvijas rūpniecības uzņēmumiem, jo ir pavēruši lielākas noieta iespējas gan vietējā tirgū, gan eksporta tirgos.

Desmitgades trieciens makam(5)

Latvijas Bankas konferencē par ekonomiku pārmaiņu laikos Eiropas Centrālās bankas amatpersonas visai skaidri lika manīt, ka ekonomiskā pieauguma stabilitātes vārdā šobrīd augošās inflācijas slāpēšanai nekas darīts netiks.