Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Rīgas Svētā Pētera baznīca

Mūsu un itāļu balsis Lielajā piektdienā. Krusta ceļš koncertā Recordare... Rīgas Sv. Pētera baznīcā

"Nu jau četrus gadus turpinās mūsu auglīgā sadarbība ar Sv. Pētera baznīcu, un man ir liels prieks, ka arī šajā visnotaļ grūtajā Covid-19 gadā Sv. Pētera baznīca ir spējusi nosargāt un īstenot savu koncertgrafiku tiešsaistē," saka operdziedātāja Anta Jankovska (soprāns). Viņa kopā ar domubiedriem mūzikā uzstāsies Lielās piektdienas bezmaksas tiešsaistes koncertā Recordare... Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2. aprīlī plkst. 15, kas būs skatāms Sv. Pētera baznīcas pārvaldes Facebook kontā.

Sv. Pētera baznīcā skanēs igauņu komponista Urmasa Sisaska Ziemassvētku oratorija

Piektdien, 27. decembrī, plkst. 17 Rīgas Sv. Pētera baznīcā uz koncertu aicina igauņu mūziķi - Igaunijas Lauksaimniecības Universitātes vīru koris Gaudeamus, jauktais koris Tarbatu, Tartu Tautas universitātes jauktais koris, Tartu Saksikoor (Tartu Saksofonu koris), solisti un diriģents Lauri Brēde. Koncertā piedalīsies arī komponists Urmass Sisasks.

Soli tuvāk baznīcas īpašnieka maiņai

Turpinās spraigas diskusijas par izmaiņām Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumā, paredzot dievnama īpašuma tiesības no Rīgas pašvaldības nodot baznīcas pārziņā. Iepriekš bija ilgas sarunas, vai Rīgas Svētā Pētera baznīca nododama Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai (LELB) vai LELB Vācu Svētā Pētera draudzei

Atkal apspriedīs Pētera baznīcas nodošanu LELB

Pirms desmit gadiem izstrādātais Pēterbaznīcas likums var atgriezties Saeimas darba kārtībā, no kuras tika izņemts 2010. gadā – Ministru kabineta komiteja akceptējusi šī likumprojekta izskatīšanu valdībā, un tad tas nonāks likumdevēja rokās. Likumprojekts, kas sagatavots jau 2007. gadā, paredz Pētera baznīcas ēkas nodošanu Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai (LELB), līdzīgi kā tas savulaik tika izdarīts ar Doma baznīcu, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Liktenis četrās dimensijās

Pakaušus tēlniece Ēvī Upeniece vairs netaisa: "Liela masa, priekš kam?" Līdz 18. septembrim Rīgā skatāma viņas izstāde Atskaite.

Par aizvestajiem un par aizbraukušajiem

Šā gada kalendārā Lielā Piektdiena ir 25. martā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, kad pieminam un atceramies traģiskos notikumus Latvijas vēsturē, to, ka padomju režīms 1949. gada 25. martā no Latvijas uz Sibīriju izveda vairāk nekā 42 tūkstošus cilvēku.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide