Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -6 °C
Sniega pārslas
Svētdiena, 5. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Paralimpiskais sports

Ogres novads piešķirs 1000 eiro naudas balvu paralimpietim Apinim

Ogres novada pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums par 1000 eiro naudas balvas piešķiršanu Aigaram Apinim par izcīnīto bronzas medaļu diska mešanā Vasaras paraolimpiskajās spēlēs Tokijā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Andra Levite: ir jāstiprina sabiedrības izpratne un atbalsts paralimpiskajai kustībai

28. jūnijā Latvijas paralimpiskās kustības patronese Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite, paralimpiešu pārstāvji un ģenerālsponsors Mēness Aptieka tikās, lai pārrunātu Itālijas pieredzi paralimpiskā sporta attīstībai un gatavošanos paralimpiskajām spēlēm. Paralimpiešiem, kā ierasts, – gaišs skats uz nākotni un apņēmība cīnīties par augstiem sasniegumiem. Bet blakus arī skarbā realitāte ar treniņu vietu trūkumu, kas turpmākajos gados var negatīvi atspēlēties Latvijas izredzēm starptautiskajā arēnā.

Negaidīta draudzība

Jau gadu Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsponsors ir viens no vadošajiem mūsu valsts aptieku tīkliem Mēness aptieka, kas ik gadu sniedz 120 000 eiro lielu atbalstu. Sadarbība ar uzņēmumu sākās ļoti negaidīti – viņi paši vērsās pie manis pēc radio dzirdētas intervijas.

Nozīmīga iecere var palikt tikai uz papīra

Paralimpiskā sporta centra epopeja ilgst vairākus gadus. Jau 2017. gadā gan Ministru kabinets, gan Saeimas atbildīgā komisija un apakškomisija, gan Nacionālā sporta padome atbalstīja šāda centra nepieciešamību. Tajā pašā gadā valdība uzdeva Labklājības ministrijai (LM) izvērtēt nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanas iespēju šim sporta centram. Tas nav izdarīts vēl līdz šim. Katrai no pusēm ir savs skatījums, kāpēc tā. LM pārmet Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK) dokumentu savlaicīgu nesakārtošanu un neiesniegšanu, bet LPK pārmetumus velta ministrijai.

Dzanardi sāk reaģēt uz skaņas signāliem

Bijušais itāļu Pirmās formulas pilots un paralimpisko spēļu čempions Alekss Dzanardi ir sācis atbildēt uz kairinājumiem, ceturtdien Milānas slimnīcā paziņoja viņa ārsti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide