Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +14 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Līga Meņģelsone

Menģelsone: Bažas ne bez pamata

Noslēdzoties 2014.gadam, iedzīvotāju kopējo noskaņojumu varētu vērtēt kā samērā pozitīvu – tā vismaz liecina nesen publiskotā DNB Latvijas barometra pētījuma dati, kas rāda, ka uzlabojumi vērojami pilnīgi visos valsts ekonomiskās situācijas un turpmākās attīstības jautājumos un ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem iedzīvotāji šo gadu samērā optimistiski vērtējuši no personiskās labklājības un veiksmes viedokļa. 

Jāiegulda modernās tehnoloģijās un darbaspēka kvalifikācijā

Latvija darba ražīguma ziņā ar 8,2 punktiem ievērojami atpaliek ne tikai no Eiropas Savienības (ES) vidējā rādītāja - 32 punkti, bet arī no Lietuvas - 10,3 punkti un Igaunijas - 11,2 punkti. Iemesls ir mūsu tautsaimniecības struktūra, kurā dominē nozares ar zemu vai vidēju pievienoto vērtību, otrdien raksta laikraksts Diena. 

Meņģelsone: Realitātē algu līmenis nav tik spīdošs

Lai arī valdība ir paziņojusi, ka algas ir atgriezušās pirmskrīzes līmenī, tomēr realitātē tās nav tik spīdošas, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Menģelsone: Termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanu ārvalstniekiem pierādījusi savu pozitīvo ietekmi

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Privātbanku asociācija un Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA ir vērsušās pie valsts augstākajām amatpersonām, vēršot uzmanību uz to, ka pašreizējās emocionālās diskusijas par līdzšinējās termiņuzturēšanās atļauju piešķiršanas programmas iespējamo pārtraukšanu ir nevēlamas Latvijas tautsaimniecībai un šāds solis būtiski kaitētu Latvijas starptautiskajai konkurētspējai, uzticamībai investoru acīs un tautsaimniecības attīstības perspektīvām nākotnē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide