Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +24 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Ķīmiskie ieroči

Ukraina dokumentējusi 626 Krievijas ķīmiskos uzbrukumus

Ukraina ir dokumentējusi 626 ķīmiskos uzbrukumus no Krievijas puses, paziņoja Ukrainas pastāvīgā pārstāvja starptautiskajās organizācijās Vīnē vietniece Natālija Kostenko Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Sadarbības drošības jomā foruma kārtējā sēdē.

Latvija aicina ANO dalībvalstis stiprināt starptautiskās ķīmisko ieroču aizlieguma normas

Otrdien, 23. oktobrī, Ņujorkā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas Pirmās komitejas dalībvalstu debatēs par masu iznīcināšanas ieročiem Latvijas vēstnieks ANO Andrejs Pildegovičs pauda stingru nosodījumu ķīmisko ieroču izmantošanai Sīrijā, Irākā, Malaizijā un Apvienotajā Karalistē pēdējo gadu laikā. Vēstnieks uzsvēra, ka šie noziegumi rupji pārkāpj Ķīmisko ieroču konvenciju, tie apdraud starptautisko kārtību un globālos masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas un atbruņošanās centienus. Pildegovičs aicināja visas ANO dalībvalstis ievērot un stiprināt starptautiskās normas un noteikumus saistībā ar ķīmisko ieroču aizliegumu.

OPCW eksperti beidzot ielaisti Dūmā

Divas nedēļas pēc tam, kad 7. aprīlī Dūmā, Damaskas pievārtē, noticis uzbrukums, kurā pēc Rietumvalstu teiktā izmantoti ķīmiskie ieroči, pilsētā ielaisti Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) eksperti. Par to vispirms paziņojusi Krievijas Ārlietu ministrija, bet vēlāk apstiprināja arī OPCW. Jāatgādina, ka Krievija jau šīs nedēļas sākumā solīja, ka OPCW komanda Dūmā varēšot ierasties un pierādījumus sākt ievākt trešdien, tomēr šajā dienā ANO spēki, kas devās izlūkot teritoriju pirms ķīmisko ieroču inspektoru ierašanās, tikuši apšaudīti, tāpēc todien OPCW ekspertiem piekļuve notikuma vietai netika atļauta, ziņoja Reuters.

Sīrijas mediji: OPCW inspektori ieradušies Dūmā

Sīrijas oficiālā ziņu aģentūra SANA otrdien vēsta, ka Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) inspektori ieradušies Dūmā, lai izmeklētu ziņas par tur, iespējams, notikušo ķīmisko uzbrukumu.

Ķīmisko ieroču ekspertiem trešdien beidzot atļaus apmeklēt Dūmu

Krievija paziņojusi, ka Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) ekspertiem piekļuve Sīrijas pilsētai Dūmai, kur, kā uzskata ASV un sabiedrotās valstis, noticis uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem, tiks garantēta trešdien, vēsta The Guardian.

Lavrovs apgalvo, ka Krievija nav manipulējusi ar pierādījumiem pēc uzbrukuma Dūmā

Krievija noliegusi, ka būtu jebkādā veidā manipulējusi ar pierādījumiem Dūmā - pilsētā pie Damaskas, kur pēc ASV un sabiedroto domām Bašāra el Asada režīms izmantoja ķīmiskos ieročus. Intervijā BBC Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja, ka varot "garantēt - Krievija notikuma vietā neko neaiztika."

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide