Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Kažokādas

Labāk kažokā vai pa pliko?

Kad nu beidzot Latvijā atkal ir kārtīga ziema, sniega kupenas un tik sen nepieredzētie mīnus 20 grādi, ne vienam vien noteikti ir ienākusi prātā doma, ka tagad gan noderētu kārtīgs kažoks. SestDiena lūko, kas šobrīd notiek kažokādu ražošanas nozarē, cik attīstīta tā ir Latvijā un kādi argumenti minami par labu vai sliktu dabīgā kažoka izvēlei.

Kažokādu ražotāji: Ētika pazūd aukstās ziemās

Latvijā pieprasījums pēc kažokādas ir atkarīgs nevis no ētiskiem apsvērumiem, bet gan tā, cik auksta ir ziema, norāda Dienas aptaujātie kažokādu ražotāji. To apliecina arī programma Fur Free Retailer, kas Latvijā darbojas apmēram gadu, aicinot uzņēmumus pilnībā atteikties no kažokādu tirdzniecības.

Kažokādas ir nežēlīga greznība!

Janvāra nogalē ir nodibināta kustība Sabiedrība pret kažokādām (SKP), kurā apvienojušās 10 Latvijas lielākās un ietekmīgākās vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas. Kustības mērķis ir panākt pilnīgu kažokzvēru audzēšanas  aizliegumu Latvijā, kam atbalstu ir pauduši vairāk nekā 10 300 Latvijas pilsoņu, parakstot sabiedrisko iniciatīvu Par kažokzvēru aizsardzību portālā manabalss.

Dzīvnieku aizstāvji nopeļ Olsenu dvīņu māsu radīto kažokādas mugursomu

Apģērbu dizaineres Mērija Keita un Ešlija Olsenas jaunajā aksesuāru kolekcijā ietilpstošās kažokādas somas dēļ izpelnījušās bargu dzīvnieku aizstāvju nosodījumu.Kādreizējo seriāla _Full House (Pilna māja) _aktrišu modes zīmola _The Row _jaunākajā kolekcijā ietilpst kažokādas mugursoma, kuras cena ir 16 000 dolāru (9000 latu).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide