Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

HIV

Centrālā laboratorija nedēļu veiks C hepatīta un HIV bezmaksas testus

Turpinot HIV un hepatītu testēšanas nedēļu, SIA Centrālā laboratorija (CL) visās filiālēs aicina iedzīvotājus līdz 1.decembrim, kad tiek atzīmēta sagaidot starptautiskā AIDS diena, veikt C hepatīta un HIV bezmaksas testus, aģentūru LETA informēja Repharm komunikācijas direktore Līga Ribkinska.

Par HIV jāizglīto sabiedrība un arī inficētie

Mediķis, kas baidās saslimt ar HIV, jo nospiedis blusu ar šo vīrusu inficētā cilvēka mājvietā. HIV pacienti, kuriem diagnozes dēļ atteikta veselības aprūpe, izjukušas ģimenes un izpostītas karjeras – tas viss, jo Latvijas sabiedrībā joprojām ir daudz aizspriedumu un nepareizu uzskatu par šo vīrusu. HIV pacientu atbalsta biedrības Agihas valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks Dienai atzīst – ļoti bieži par vīrusa izpausmēm nav pietiekami informēti arī paši inficētie, tāpēc nokavētas ārstēšanās dēļ tas mēdz beigties arī letāli.

ANO pārstāvis: Latvijai jāatceļ ārstēšanās ierobežojumi HIV pacientiem

Latvijai pēc iespējas ātrāk jāatceļ ārstēšanās ierobežojumi ar HIV inficētajiem, piektdien žurnālistiem sacīja ANO apvienotās HIV un AIDS programmas (UNAIDS) reģionālais direktors Vinejs Saldana. Viņš izteicās, ka tas neesot nekas jauns, ka Latvija bieži vien parāda kliedzoši zemus rādītājus. Latvijā ir pieaugoša HIV izplatība, par spīti tam, ka citas valstis un reģioni pamazām arvien vairāk samazina šīs infekcijas apmērus, teica Saldana.

Latvijai jāzaudē HIV karaļvalsts statuss

Valstij nodrošinot savlaicīgāku ārstēšanas sākšanu HIV pacientiem, nevalstiskās organizācijas cerēja, ka ievērojami pieaugs terapiju saņemošo cilvēku skaits, taču tā nav noticis. Tas rada bažas, vai pilnībā tiek izmantotas visas HIV pacientu ārstēšanas iespējas, ko sniedz pērn apstiprinātais HIV infekcijas izplatības ierobežošanas plāns.

Diskutēs par šķēršļiem ceļā uz sabiedrības drošību HIV kontekstā

Šodien Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Latvijas Infektoloģijas centra Ambulatorā korpusa 3.stāva konferenču zālē notiks diskusija "HIV - šķēršļi ceļā uz sabiedrības drošību", aģentūru LETA informēja biedrības Agihas valdes priekšsēdētājs Andris Veiķenieks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide