Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors

Ekoloģija

Hesburger: Tagad 95% mūsu loģistikas izmanto atjaunojamo dīzeļdegvielu, kas ražota no izlietotas cepamās eļļas

Katru gadu ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes "Hesburger" apgādes automašīnas Baltijas valstīs mēro vismaz 500 000 kilometru. Tagad 95% šo "Hesburger" loģistikas pārvadājumu tiek izmantota atjaunojamā dīzeļdegviela, un tā daļēji tiek ražota no izlietotas cepamās eļļas, kas iegūta no uzņēmuma restorāniem. Paplašinot aprites ekonomikas sadarbību ar pasaulē vadošo atjaunojamās dīzeļdegvielas un ilgtspējīgas aviācijas degvielas ražotāju "Neste", "Hesburger" loģistikas radītās emisijas Baltijā samazināsies par aptuveni 90%, salīdzinot ar fosilās degvielas radītajām emisijām. Pirmie "Hesburger" apgādes auto, kas izmanto atjaunojamo dīzeļdegvielu, jau ir devušies ceļā pa Baltijas ceļiem.

Derīgo izrakteņu ekoloģiskais lāsts

Tikai pēc iespaidīgas ekoloģiskās katastrofas Arktikā Krievijas varas iestādes beidzot pievērsušas uzmanību faktam, ka viens no valsts lielākajiem derīgo izrakteņu ieguves koncerniem Nornikeļ (līdz 2016. gadam koncerns dēvējās par Noriļskij nikeļ – Noriļskas niķeli) sistēmiski un vērienīgi ignorē vides aizsardzības prasības.

Iztiksim bez plastmasas maisiņiem?

Katru gadu vidē nonāk ap astoņiem miljardiem izlietotu plastmasas maisiņu. Tie ir maziņi, viegli, vējš tos aizpūš, tie saplīst, aizķeras koku zaros. Turklāt tie ātri noziežas ar to, ko liek iekšā. Šķiro vai nešķiro, maisiņi tehnoloģiski ir visgrūtāk pārstrādājamie. Lai apturētu piesārņojuma draudus, Eiropas Savienības (ES) līmenī ir izdota direktīva par vieglās plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanu. No šā gada janvāra Latvijā ir stājušies spēkā grozījumi Iepakojuma likumā, kas paredz būtiski ierobežot bezmaksas maisiņu izmantošanu tirdzniecībā.

Kara laikā nogrimis tankkuģis apdraud Baltijas jūru

Otrā pasaules kara laikā nogrimis nacistiskās Vācijas tankkuģa Franken vraks rada pamatīgus riskus Baltijas jūrai. Pie Polijas krastiem esošā vraka tvertnēs aizvien ir prāvi degvielas krājumi, un eksperti lēš, ka bezdarbības gadījumā degvielas nonākšana jūrā ir tikai laika jautājums, vēsta Deutsche Welle.

Ekoloģiski un praktiski ieguvumi

Komposta kaudze ir ne tikai vērtīgs darbs augsnes uzlabošanai, bet arī socializēšanās rīks attiecību uzlabošanai ar kaimiņiem vai domubiedriem. Par to ir pārliecināta Amerikas latviete Linda Bilsēna-Brole, kas aktīvi strādā pie komposta ieviešanas dažādās kopienās Vašingtonas pilsētā un viesojas Latvijā, lai dalītos zināšanās ar vietējiem entuziastiem. Turklāt savā piemājas dārzā Linda pirms pāris gadiem ar savu pieredzi iepazīstinājusi pat Baltā nama toreizējo lēdiju Mišelu Obamu, kura arī savā dārziņā izmēģinājusi kompostēšanas darbus.

Tērējam vairāk, nekā nepieciešams pamatvajadzību apmierināšanai

Mūsdienās daudzi saprot, cik būtiski ir ievērot zaļu un ilgtspējīgu dzīvesveidu, lai celtu savas dzīves kvalitāti. Taču nepietiek ar to vien, ka pērkam ekoproduktus un pārtiku. Ekoloģisks dzīvesveids ietver daudzus principus, kas jāievēro. Tai skaitā centienus atstāt pēc iespējas mazāku ekoloģisko pēdu, kura ir katram no mums, taču tās lielums var būt ļoti atšķirīgs.

Iepakojums lēnām piemērojas e-komercijai

Patlaban aizvien populārāka kļūst iepirkšanās internetā. Pircēji e-veikalos iegādājas daudz dažādu preču, pat pārtikas produktus ikdienas maltītēm, pirkumus redzot vienīgi interneta mājaslapā, un ne vienmēr pēta preces iepakojumu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide