Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Ēkas

Pērļu zvejnieki

Aizputē ir vairāki nami ar bagātīgu vēstures patinu, kas nevis atbiedējusi jaunos īpašniekus, bet, tieši otrādi, – pat pamudinājusi tos iegādāties. Arī Marta Gaile uzskata to par savu misiju: atjaunot vairāk nekā divsimt gadu veco ēku, kas savulaik bijusi baltvācu literāta un gleznotāja Ulriha fon Šlipenbaha, fon Korfu un fon OstenSakenu dzimtas mājas un kur ilgus gadus darbojusies Latvijas Bankas filiāle. Nu jau četrus gadus tajā saimnieko biedrība Amalienburg, soli pa solim restaurējot vēsturisko namu un veidojot to par publisku kultūrtelpu, kurā būs vieta gan koncertiem un pasākumiem, gan... šokolādei​

Namu pārvaldnieks: atkarībā no ēku tipa, rēķini par siltumenerģiju var atšķirties pat 5 reizes

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta datiem Latvijā aptuveni 70% ēku celtas laika posmā no 1946. līdz 1990. gadam. Ņemot vērā ilgstoši nepietiekamā apjomā un kvalitātē veiktos uzturēšanas pasākumus, liela daļa no šīm ēkām ir sliktā tehniskā stāvoklī ar zemu siltumnoturību. To atspoguļo arī mājokļu attīstītāja “Bonava Latvija” veiktā pētījuma rezultāti – sava dzīvokļa energoefektivitāti kā sliktu vai drīzāk sliktu vērtē katrs otrais sērijveida mājokļa īpašnieks, bet tikai 7% atzīst, ka ar to ir apmierināti pilnībā. Savukārt namu pārvaldnieks “Selectum Home” aprēķinājis, ka atkarībā no ēku tipa, rēķini par siltumenerģiju var atšķirties pat 5 reizes.

Tikai terminēti īres līgumi

Šā gada 1. maijā stāsies spēkā jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, kurš aizstās iepriekšējo likumu, kas pieņemts 1993. gadā.

Arhīva samilzušās problēmas

Latvijas Nacionālais arhīvs (LNA), kas glabā dokumentālas liecības no 1220. gada līdz pat mūsdienām, šobrīd ir izvietots 22 ēkās 16 pilsētās – lielākā daļa no tām tikušas piemērotas iestādes vajadzībām un sen jau kļuvušas par šaurām. Lai risinātu ilgstoši sasāpējušo telpu problēmu, kas varētu novest pie tā, ka 2025. gadā vairs nebūtu, kur glabāt materiālus, darba grupa izstrādāja attīstības koncepciju.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide