Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Dubultpilsonība

Austrālijā ministrs atkāpjas, jo uzzina, ka ir dubultpilsonis

Austrālijā otrdien no amata atkāpies federālo resursu ministrs Metjū Kanavans, jo uzzinājis, ka ir ne vien Austrālijas, bet arī Itālijas pilsonis, vēsta The Atlantic. Kanavans vien nesen noskaidrojis, ka viņa māte 2007. gada janvārī iesniegusi Itālijas pilsonības pieteikumu gan sev, gan tolaik 25 gadus vecajam dēlam, viņam pašam to nepasakot. Nesen pieteikums apstiprināts.

Ar divām pilsonībām pasaule plašāka

Teju pēc 20 gadu pārtraukuma trimdas latviešiem atkal ir iespēja iegūt Latvijas dubultpilsonību, taču pagaidām lielāka interese pēc tēvzemes pases ir mūslaiku "trimdiniekiem" - ārzemēs dzimušajiem bērniem, kuru vecāki Latviju pametuši finansiālo apsvērumu, nevis kara briesmu dēļ. Teju divas trešdaļas no 420 cilvēkiem, kas dubultpilsonībai paguvuši pieteikties pirmajā mēnesī pēc attiecīgo grozījumu stāšanās spēkā, ir pēdējos gados citviet pasaulē dzimušie latviešu bērni.

Kasparovs: Baltija vienmēr bijis Kremļa primārais mērķis

Ilgus gadus Latvija ir spējusi turēties pretī spēcīgajam Putina režīma spiedienam, neskatoties uz to, ka Baltijas valstis vienmēr bijušas Kremļa primārais mērķis, publiskā paziņojumā Facebook paudis pasaulslavenais šahists un Krievijas politiskās opozīcijas politiķis Garijs Kasparovs, kurš lūdzis sev piešķirt Latvijas pilsonību, kļūstot par dubultpilsoni.

Gatavojas vēlreiz atvērt Pilsonības likumu

Lai novērstu nepilnības Pilsonības likumā, kas traucē Ārlietu ministrijai, kā arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) veikt visas nepieciešamās funkcijas, lai nodrošinātu dubultpilsonības piešķiršanu, Saeimā kā steidzamus plāno izskatīt grozījumus šajā likumā.

Dubultpilsonībai pirmajā dienā piesakās 10 cilvēki

Pirmajā dienā pēc likuma izmaiņu spēkā stāšanās, kas pieļauj dubultpilsonību, tai pieteikušies apmēram desmit cilvēki, bet lielākā aktivitāte prognozējama ap gadumiju, portālam Diena.lv sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāve Laura Laiva.

Rinkēvičs: Bez valsts nodevas par pilsonības reģistrāciju neiztikt

Bez valsts nodevas ieviešanas par pilsonības reģistrācijas iesnieguma izskatīšanu iztikt nevarēs, komentējot vēstniecību gatavību pildīt otrdien spēkā stājušos Pilsonības likuma grozījumus, kas pieļauj dubultpilsonību, portālam_ Diena.lv _sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Reformu partija).

PMLP: liela interese par Latvijas dubultpilsonību

Kopš likuma izmaiņu pieņemšanas ir vērojama liela interese par Latvijas dubultpilsonības iegūšanu, otrdienas rītā Latvijas Radio stāstīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieka vietnieks Jānis Citskovskis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide