Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. februāris
Dace, Dārta, Dora

Datori

Datorus gaida ar bažām

Līdz 2025. gadam ik skolēnam būs savs dators, paredz šogad pieņemtais memorands Dators ikvienam bērnam. Šonedēļ valdība atļāva Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) savus finanšu "atlikumus" 158 000 eiro apmērā novirzīt šim mērķim. Taču tā ir tikai neliela daļa no summas (kopumā no ES fondiem plānoti 10,5 miljoni eiro), ko triju gadu laikā tērēs aptuveni 100 000 datoru iegādei. Tie varētu izglītības iestādēs nonākt no nākamā gada pavasara, akcentu liekot uz 7.–9. klasēm.

IZM datori – piliens jūrā

Lai izglītības iestādēm uzlabotu tehnoloģisko nodrošinājumu, valdība šogad Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) piešķīra 3,9 miljonus eiro. Iepirkuma konkurss ir beidzies, un IZM sola, ka 425 pašvaldību dibinātajām vispārējās izglītības un speciālajām skolām līdz gada beigām tiks piegādāts 6261 dators (vienas ierīces cena 634 eiro). Lai gan ministrija skaidro, ka klēpjdatori tiks sadalīti, ņemot vērā skolēnu skaitu 7.–12. klasēs mācību gada sākumā (skolas sadalītas kopumā pa 20 grupām), tomēr nav līdz galam saprotams, cik šo ierīču skolām tiks. Ja viena vai pāris, tad tas ir kā piliens jūrā attālināto mācību kontekstā, atzīst pašvaldības.

Nākotnē ministrijām vienā iepirkumā būs jāiepērk vismaz 50 datori

Nākotnē ministrijām to resoru ietvaros būs jāorganizē vienoti datortehnikas iepirkumi un vienā iepirkumā jāiepērk ne mazāk kā 50 datori, paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts.

Datortehnikas tirgus līkloči

Piesātinātā tirgus dēļ datoru pārdošana pasaulē sarūk, un atsevišķos tirgus segmentos, kā, piemēram, planšetdatori, šis sarukums iepretī vēl pirms pāris gadiem piedzīvotajam straujajam kāpumam jūtams ļoti izteikti. Šīs tendences vērojamas joprojām kāpjošā viedtālruņu pieprasījuma ēnā.

37% Eiropas iedzīvotāju darbspējīgā vecumā nav apmierinošu digitālo prasmju

37% Eiropas iedzīvotāju darbspējīgā vecumā nav apmierinošu digitālo prasmju, bet 13% šādu prasmju nav nemaz, šodien Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā starptautiskajā tematiskajā seminārā atzinusi Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas viceprezidente Māra Jākobsone.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide