Šā gada pārceltais Londonas maratons var kļūt par tikai elites skrējējiem domātu, svētdien britu raidorganizācijai BBC sacīja sacensību organizators Hjū Brešers.
Pasaules Veselības organizācija (PVO) sestdien brīdinājusi, ka nav pierādījumu, kas liecinātu, ka ar jauno koronavīrusu inficētie cilvēki iegūst imunitāti, kura tos pasargātu no atkārtotas inficēšanās.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes ilgstošas ārstēšanas nodaļā pēc kontaktēšanās ar Covid-19 saslimušu pacientu karantīnā ir nonākušas 32 ārstniecības personas un par slimnieka kontaktpersonām atzīti arī 24 pacienti, aģentūrai LETA pastāstīja RAKUS pārstāve Ilga Namniece.
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš pēc inficēšanās ar jauno koronavīrusu mājās karantīnā pavadījis 34 dienas, līdz beidzot viņa testi uz slimību bijuši negatīvi, sociālajos tīklos paziņojis pats deputāts.
Jaunā koronavīrusa upuru skaits Eiropā pārsniedzis 120 000, turklāt trīs ceturtdaļas no šiem nāves gadījumiem reģistrētas Itālijā, Francijā, Spānijā un Lielbritānijā, liecina aģentūras AFP aplēses, kas balstītas oficiālās statistikas datos, kuri iegūti līdz sestdienai plkst.14.00.
Aprīlis tradicionāli ir putnu mēnesis, kad rosās ne tikai nometnieku sugas, bet arī mājās atgriežas "atpūtnieki" no siltajām zemēm. Rosās arī cilvēki – putnu mīļotāji –, steidzot dabā vērot spārnotās radības. Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka putnu vērošanai jābūt ne vien aizraujošai, bet arī putniem un cilvēkiem drošai nodarbei. Sākot īstenot Latvijā šī gada starptautisko projektu bērniem Dzīvais pavasaris, Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina iepazīties un ievērot tās sagatavotos ieteikumus, lai kļūtu par labu putnu vērotāju jau no mazotnes.
Naktī uz svētdienu gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz +1..-5 grādiem, vienīgi piekrastē, kur vējš pūtīs no jūras, gaidāmi +4 grādi, prognozē sinoptiķi.
Aprīlis ir īstais laiks, lai apskatītu sezonalitātes jautājumu sportā, precīzāk – starpsezonu. Tieši šis mēnesis nereti ir kā robežšķirtne starp ziemu un vasaru. Dažos sporta veidos sacensības notiek gandrīz visu gadu, neiezīmējot skaidras sezonu robežas, bet lielā daļā tās ir pietiekami izteiktas. Starpsezonā treniņu procesa darbības un mērķi nereti ir atšķirīgi, tāpēc tos vērts apskatīt sīkāk, turklāt šogad šīs robežas būtiski ietekmēs cits faktors – Covid-19 slimību izraisošais vīruss un tā iespaidā apturētā sporta dzīve. Šoreiz apskatīsim dažādus risinājumus, kā karantīnas laikā gatavoties sacensībām vai turpināt treniņu procesu, nedaudz spekulējot arī aktuālā vīrusa kontekstā.
Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien centusies kliedēt bažas, ka, Vācijai jūlijā rotācijas kārtībā uzņemoties Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts pienākumus, klimata izmaiņu ierobežošana varētu pazust no bloka dienaskārtības.
Piektdienas vakarā pie Vācijas un Polijas robežas pulcējās vairāki simti poļu, kas miermīlīgā protesta akcijā pieprasīja valdībai atkal atļaut brīvu robežas šķērsošanu.
Uzreiz vairākas Eiropas valstis sākušas pakāpeniski mazināt Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, lai gan epidemiologiem nav vienota viedokļa par šādu soli un tā sekām. Taču šajā gadījumā tam pamatā ir arī ekonomiski un nereti pat politiski apsvērumi.
Covid-19 pandēmijas laikā valstīs un lielpilsētās, kurās parasti ir augsta noziedzība, likumpārkāpumu skaits ir ievērojami krities. Taču tas nenozīmē, ka noziedznieki snauž. Patiesībā šis viņiem ir lielo iespēju laiks.
Pēdējās diennakts laikā Latvijā ir reģistrēti 20 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, tādējādi kopumā līdz šim valstī konstatēti 804 ar Covid-19 sasirgušie, liecina Slimību kontroles un profilakses centra (SPKC) apkopotā informācija.
Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas marta vidū arī augstskolās studijas notiek attālināti, un tas licis gan izglītības iestādēm, gan mācībspēkiem un studējošajiem saskarties ar virkni sarežģījumu.
Dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze 19. aprīlī nosvinējis apaļu jubileju, taču tai veltītie koncerti Uzdāvini man šo pasauli čukstus... ir pārcelti uz septembri.
Tagad, kad citas izklaides un atpūtas iespējas ir ierobežotas un daudz laika pavadām mājās, nereti daba ir vienīgā iespēja izrauties no četrām sienām. Un, diemžēl, kur cilvēki, tur arī atkritumi… Covid-19 pandēmijas laikā būtiski pieaudzis dabas taku un objektu apmeklētāju skaits, diemžēl proporcionāli pieaudzis arī dabā atstāto atkritumu apjoms.
Tālāka tehnoloģiju attīstība nav iedomājama bez cilvēciskajām vērtībām, norāda IT kompānija Accenture, iezīmējot piecas tehnoloģiju tendences, kas pieņemsies spēkā pasaulē 2020. gadā, ietekmējot uzņēmējdarbību, valsts sektoru un sabiedrību kopumā. Tās raksturo šīgada Accenture Technology Vision 2020 pētījums Mēs, postdigitālās ēras cilvēki (We, the post-digital people), kurā galvenā uzmanība pievērsta tehnoloģiju izmantošanai no cilvēka skatpunkta, ņemot vērā viņa vēlmes, vajadzības, reakcijas un uzskatus.
Nupat, 14. aprīlī, 70 gadu būtu palicis dramaturgam Dainim Grīnvaldam (1950–2013). Daudzi viņu atceras kā jauno autoru audzinātāju, bet vēl viens paliekošs Daiņa veikums bija sava tēva, Rīgas 8. Raiņa strādnieku jaunatnes vakara vidusskolas direktora, Jāņa Grīnvalda (1897–1981) kara laika dienasgrāmatu izdošana grāmatā 2002. gadā: Dainis Grīnvalds. Kā es redzēju tās lietas. Mana tēva Jāņa Grīnvalda dienasgrāmata. 1940–1945.