Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

Gulbis izcīna grūtu uzvaru Latvijas – Slovēnijas tenisa mača otrajā spēlē

Latvijas tenisa ranga līderis Ernests Gulbis izcīnījis dramatisku uzvaru Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas 2.grupas mača otrajā vienspēļu cīņā pār Slovēnijas tenisistu Luku Gregorču, pēc pirmās dienas panākot neizšķirtu 1:1.Pirmajā setā Gulbis zaudēja 4:6, otrajā piekāpās taibreikā 6:7 (3:7), bet nākamajos trijos bija pārāks – 6:4, 6:4, 8:6.

Sestdien notiks dubultspēļu cīņa, svētdien – abas atlikušie vienspēļu mači.

Pirmajā setā Slovēnijas tenisists uzvarēja Gulbja servētajā piektajā geimā, izvirzoties vadībā 3:2 (pēc tam arī 4:2).

Otrajā setā ritēja līdzīga cīņa, kuras beigās Ernests neizmantoja četras iespējas ar nākamo izspēli paņemt pretinieka servi un uzvarēt setā. Taibreikā pārāks bija Gregorčs.

Trešā seta sākumā Gulbim beidzot izdevās uzvarēt pretinieka servētajā geimā un panākt 2:0 pārsvaru, ko viņš nosargāja līdz seta beigām.

Ceturtā seta piektajā geimā Ernests vēlreiz izdarīja “breiku”, izmantoja visas savas serves priekšrocības un panāca piekto setu.

Izšķirošais sets Gulbim sākās ar trim zaudētiem geimiem pēc kārtas – arī vienu paša servēto. Gregorčs pārsvaru saglabāja līdz rezultātam 2:5, kad viņam bija serves tiesības un iespēja nākamajā geimā pabeigt spēli. Taču šajā kritiskajā brīdī Ernestam izdevās atspēlēties un pēc tam panākt izlīdzinājumu 5:5.

Tā kā Deivisa kausa izcīņas mačos piektajā setā taibreiku nespēlē, sāncenši turpināja geimos servēt pārmaiņus. Gulbim 13.geimā izdevās paņemt slovēņa servi (7:6) un nākamajā ar otro mačbumbu pabeigt gandrīz četras stundas ilgušo cīņu savā labā.

Pasaules rangā Ernests Gulbis šobrīd ir 101., bet Gregorčs 279.vietā.

Jau ziņots, ka pirmajā vienspēļu mačā Andis Juška trijos setos piekāpās Gregam Zemļam – 1:6, 1:6, 4:6.

Nedēļas nogalē Lielupē notiekošās divcīņas uzvarētāji iekļūs Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā, kas ir pirmspēdējais pakāpiens uz spēcīgāko tenisa izlašu sabiedrību — Pasaules grupu.