Saūda Arābija uzstāj, ka Hašogi "gājis bojā nopratināšanas laikā" un ka viņa nogalināšana neesot bijusi iepriekš plānota, kā arī apgalvojusi, ka atbildīgie operatīvie darbinieki par patvaļīgo rīcību tikšot saukti pie atbildības. CNN gan no vairākām ASV amatpersonām uzzināja, ka šādas operācijas tādās valstīs kā Saūda Arābija nekad nenotiekot patvaļīgi un bez karaļnama pārstāvju ziņas.
Saūda Arābijas puse nu apgalvo, ka sākotnēji režīma kritiķi un vienu no prestižā izdevuma The Washington Post autoriem Hašogi plānots pārliecināt atgriezties dzimtenē. Ja viņš atteiktos, tad plāns "B" bijis viņu sazāļot un nogādāt uz slepenu patvērumu Stambulā, kur Hašogi tiktu turēts divas diennaktis. Šajā laikā viņu mēģinātu vēlreiz pārliecināt atgriezties Saūda Arābijā. Gadījumā, ja Hašogi atkal atteiktos, operācijā iesaistītie Saūda Arābijas drošībnieki nozustu, bet vietējam līdzzinātājam pēc kāda laika Hašogi būtu jāatbrīvo.
Tāpat vārdā neminētais avots CNN apgalvojis, ka klāt bijis eksperts, kurš atbildīgs par pēdu slēpšanu. Proti, viņa pienākums būtu garantēt, ka ekspertīzēs nekādi nevarētu pierādīt, ka Hašogi bijis konsulātā Stambulā. Ja žurnālists apgalvotu, ka ticis nolaupīts, fiziskus pierādījumus nebūtu iespējams atrast.
Būtiski gan uzsvērt, ka arī šiem apgalvojumiem nav nekādu pierādījumu un neatkarīga apstiprinājuma.
Saūda Arābija sākotnēji liegusies un mēģinājusi slēpt faktu, ka Hašogi konsulātu nav pametis un ka viņa dzīvība tur aprāvusies vardarbīgā nāvē. Proti, Saūda Arābija pat izmantojusi auguma parametros līdzīgu dublieri, kurš saģērbies Hašogi drēbēs un pēc tam devies pastaigā pa Stambulu, lai mēģinātu jaukt pēdas.
ļuļa
Londona