Ar kurām grupām tieši ministram plānotas sarunas, nav zināms.
Sīrijas konfliktam veltītās sarunas Kazahstānas galvaspilsētā Astanā otrdien beidzās bez lieliem rezultātiem.
Astanā pārstāvēto nemiernieku delegācijas dalībnieks aģentūrai AFP sacīja, ka viņi nav saņēmuši uzaicinājumu piedalīties sarunās ar Lavrovu, bet neizslēdza iespēju doties uz Maskavu, ja tiks uzaicināti.
"Problēma nav ielūgums, bet sarunu tēma. Ja tā būs nopietna (..), mēs dosimies kaut līdz otrai pasaules malai," sacīja nemiernieku delegācijas pārstāvis.
Krievija, Turcija un Irāna sarunās Astanā vienojās izveidot trīspusēju mehānismu, lai novērotu Sīrijas pamieru un garantētu, ka Sīrijas valdība un nemiernieki to pilnībā ievēro. Tomēr valstis nepaskaidroja, kā tieši šis mehānisms darbosies.
Bija plānots, ka Sīrijas režīma un nemiernieku pārstāvji pirmo reizi kopš Sīrijas konflikta sākuma 2011.gadā tiksies aci pret aci, bet tiešas sarunas tā arī nenotika.
Krievija, Turcija un Irāna paziņoja, ka ar jaunu sparu jāsāk arī ANO atbalstītais Sīrijas miera process, kura ietvaros februārī Ženēvā plānota Sīrijas valdības un nemiernieku pārstāvju tikšanās.
Decembra beigās ar Turcijas un Krievijas atbalstu Sīrijas valdības un nemiernieku starpā tika panākta vienošanās par ugunspārtraukšanu, kas gan neattiecas uz ANO teroristu organizāciju sarakstā iekļautajiem grupējumiem.
Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.
Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 310 000 cilvēku.
Losa