Tas ir 20% pieaugums, ja salīdzina ar 2015.gadu. Jāatzīmē, ka šis skaitlis iekļauj tikai tos gadījumus, kuri ir oficiāli apstiprināti. Patiesais bojāgājušo bērnu skaits ir lielāks. Zīmīgi, ka puse bērnu gājuši bojā skolās vai tiešā skolu tuvumā.
"Ikviens bērns (Sīrijā) ir pārbijies līdz nāvei, karadarbība atstājusi šausminošas sekas uz bērnu veselību, labklājību un nākotni," paudis UNICEF Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģionālās nodaļas direktors Gērts Kapelāre.
Tāpat vismaz 850 bērni 2016.gadā iesaistīti karā vistiešākajā veidā - rekrutēti kaujinieku rindās. Šis skaitlis gada laikā dubultojies. Bērni tiek sūtīti uz fronti vai izmantoti kā pašnāvnieki-spridzinātāji, norīkoti par bendēm nāvessodu izpildīšanai vai apsargā gūstekņus, norādīts UNICEF publiskotajā ziņojumā.
UNICEF arī norāda, ka pašlaik no humānās palīdzības ir atkarīga sešu miljonu bērnu dzīvība. Šis skaitlis kopš 2012.gada ir pieaudzis 2 reizes. Organizācija arī atzīst, ka daudzviet humāno palīdzību nodrošināt nav iespējams, un aptuveni 280 tūkstoši bērnu pašlaik dzīvo aplenkuma apstākļos, kur mirst citkārt viegli novēršamu slimību rezultātā.
Lielbritānijā bāzēta labdarības organizācija Save the Children secina, ka aptuveni trīs miljoni Sīrijā dzimušo bērnu, kas jaunāki par sešiem gadiem, faktiski nezina, kas ir miers - viņi ir dzimuši un aug kara apstākļos.
Kopš 2011.gada, kad Sīrijā uzliesmoja pilsoņu karš, nogalināti aptuveni 400 tūkstoši Sīriešu. ANO Sīrijas konfliktu vērtē kā traģiskāko humāno krīzi kopš Otrā pasaules kara.
Es
Vārds
rekur