"Šrēdera kungs iecelts direktoru padomē neatkarīga locekļa statusā, viņš nepārprotami veicinās kompānijas starptautisko attīstību, paplašinot tās klātbūtni Eiropā un izveidojot efektīvu sadarbību ar partneriem rietumos," Rosņeftj valdes priekšsēdētāju Igoru Šecinu citē Krievijas aģentūra TASS.
Šī ziņa Vācija uzņemta ar ļoti pretrunīgām atsauksmēm, tostarp noraidījumu tam paudušas visas galvenās partijas Vācijā, ieskaitot paša Šrēdera pārstāvēto sociāldemokrātisko partiju. Asu nosodījumu tam paudusi arī Merkele, savukārt Vācijas parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Norberts Rotgens paudis neticību, ka Šrēders savu agrāko amatu varētu izmantot, lai "iekasētu" sev labumu Krievijas uzņēmumā.
Rosņeftj ir viens no uzņēmumiem, pret kuru vērstas Eiropas Savienības noteiktās sankcijas saistībā ar Krievijas veikto Krimas aneksiju. Taču skaidrs, ka ne bez iemesla Krievijas valdības kontrolētā uzņēmuma vadība izvērtējusi un akceptējusi Šrēdera kandidatūru.
Deutsche Welle atgādina, ka Šrēdera laikā Vācijas un Krievijas attiecības bija to augstākajā punktā, ņemot vērā arī to, ka viņš gadiem ilgi ir labs Krievijas prezidenta Vladimira Putina draugs.
Šrēders pats šo lēmumu skaidrojis kā privātu lietu, tomēr medijos šis lēmums skaidrots ar viņa konsekvento pozīciju, ka Vācijai un Eiropai jāsadarbojas ar Krieviju enerģētikas jomā.
ļuļa
Edvins Lakstigala
Onslow