Kā aģentūrai "Interfax" pavēstīja organizācijas "Human Rights Watch" pārstāve Tatjana Lokšina, Snoudens tikšanās dalībniekiem sacījis, ka "vēlas palikt šeit". Savukārt Krievijas Cilvēktiesību padomes pārstāve Olga Kostina aģentūrai ITAR-TASS sacīja, ka bijušais spiegs lūgšot patvērumu Maskavai.
Cilvēki, kas Šeremetjevas lidostā tikās ar Snoudenu, arī starptautisko cilvēktiesību aizsardzības organizāciju pārstāvji, žurnālistiem apliecināja, ka bijušais CIP līdzstrādnieks solījis, ka nekaitēs Savienotajām Valstīm. Pēc visa spriežot, šis solījums bijusi reakcija uz Kremļa prasību, lai viņš beidz nopludināt kaitējošu informāciju par ASV spiegošanas programmu.
"Kā es to saprotu, viņš ir nopietni gatavs iegūt politisko patvērumu Krievijā," žurnālistiem sacīja Kremļa partijas "Vienotā Krievija" parlamenta deputāts Vjačeslavs Ņikonovs, kurš arī piedalījās sanāksmē.
Tikmēr Kremlis piektdien atkārtoti paziņojis, ka Snoudens var palikt Krievijā, ja vien pārstās izplatīt informāciju, kas kaitē ASV.
"Snoudena kungs var hipotētiski palikt Krievijā, ja viņš, pirmkārt, pilnībā pārtrauc mūsu amerikāņu partneriem un ASV-Krievijas attiecībām kaitējošas darbības un, otrkārt, ja viņš pats to lūgs," komentējot aģentūru ziņas par ASV pilsoņa izteikumiem, norādīja prezidenta Vladimira Putina pārstāvis Dmitrijs Peskovs.
Ietekmīgais Krievijas parlamenta apakšnama spīkers Sergejs Nariškins valsts televīzijai sacīja, ka Krievijai vajadzētu piešķirt Snoudenam patvērumu. Bijušo CIP darbinieku viņš nodēvēja par "cilvēktiesību aizstāvi".
Kā žurnālistiem pavēstīja advokāts Genrijs Rezņiks, Snoudens, tiekoties ar cilvēktiesību aktīvistiem, esot solījis, ka viņš "nerīkosies, lai kaitētu Savienotajām Valstīm".
Lokšina arī publiskojusi fotoattēlu, kas uzņemts lidostā notikušās sanāksmes gaitā. Snoudens tajā redzams sēžam pie galda starp divām dāmām. Viena no tām ir tīmekļa vietnes "WikiLeaks" darbiniece Sāra Harisone, kas ar Snoudenu Maskavā ieradās no Honkongas.
Snoudens ielūgumā uz sanāksmi lidostā, kuru Lokšina ievietojusi sociālajā tīklā "Facebook", norāda, ka vēlas apspriesties par "nākamajiem soļiem".
Vēstījumā Snoudens pateicas Latīņamerikas valstīm, kas izskatījušas viņa lūgumu pēc patvēruma, un nosodīja "ASV valdības amatpersonu pretlikumīgo kampaņu, lai neļautu man meklēt patvērumu un to izmantot".
Pēc ierašanās valsts kontrolētajā lidostā Krievijas galvaspilsētā Snoudens sabiedrībā nav parādījies. Atbilstoši amatpersonu teiktajam bijušais CIP darbinieks laiku pavadījis lidostas tranzīta zonā, tomēr līdz šim nebija apstiprinātu ziņu, ka viņš tur tiešām būtu redzēts.