Karavīriem ne tikai aizliegs izmantot viedtālruņus, bet arī publicēt internetā vai stāstīt žurnālistiem gan par savu, gan citu karavīru izvietojumu, uzdevumiem un ģimenēm. Tāpat nedrīkstēs stāstīt par dienestu jau pametušajiem. Šādu likumprojektu jau ilgstoši atbalstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.
Likuma autori arī pavadošajā informācijā, kā ziņo Meduza, ir norādījuši, ka karavīru publicētā informācija ir ļāvusi pētnieciskajiem žurnālistiem uzzināt par karavīru darbībām saistībā ar misijām, piemēram, Sīrijā. Norādīts, ka šī bildes un video īpaši izraisa ārvalstu aģentu interesi.
Meduza atgādina, ka sociālo mediju informācija ļāva nedēļu pirms oficiāla Maskavas paziņojuma saprast, ka Krievijas bruņotie spēki gatavojas iesaistīties konfliktā Sīrijā. Tāpat karavīru publicētie attēli ļāva pētniekiem no neatkarīgās organizācijas Bellingcat izsekot raķešu sistēmai, kas tika izmantota, lai virs Ukrainas notriektu Malaizijas lidmašīnu. Tāpat šie attēli ir palīdzējuši Rietumu sabiedrībai iegūt pierādījumus, ka Krievijas bruņotie spēki patiesi iesaistīti konfliktā Ukrainā.
Aizsardzības ministrijai godu nedara attēli no jauniesaucamo iesvētīšanas pasākumiem, kas bieži vien ir izteikti pazemojoši un vardarbīgi.
Meduza skaidro, ka 2017. gadā ministrija ieteica karavīriem izslēgt ģeolokācijas funkcijas un neizplatīt lietu informāciju, bet, ņemot vērā, ka tas bija tikai ieteikums, par nepakļaušanos netika paredzēts sods, tādēļ laikā, kad Krievija rīkoja vērienīgās Vostok-2017 mācības, internetu pārpludināja simtiem attēlu ar karavīru identifikācijas numuriem un bruņoto spēku ieročiem.
Z Līvmane
interesanti
solon