Uz Sočiem nedoties plāno Francijas prezidents Fransuā Olands, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, Vācijas prezidents Joahims Gauks, kā arī Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite un virkne citu augstu rietumvalstu politiķu. Tikmēr ASV prezidents Baraks Obama valsts olimpiskajā delegācijā nav iekļāvis nevienu pašreizējo valstsvīru, bet tā vietā - divus par savu homoseksualitāti publiski runājušus sportistus, tādējādi atbildot uz Krievijas aizliegumu Olimpiādes laikā izmantot "homoseksuāļu propagandu".
"Šie lēmumi nekādā veidā neietekmēs olimpiskās spēles un to nozīmīgumu," paudis Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents Aleksandrs Žukovs. "Olimpiskās spēles ir sportistiem veltīts notikums, bet viss pārējais nav obligāts. Galvenais notikums ir pašas olimpiskās spēles, nevis tas, ka tās neapmeklēs 20 vai 30 valstu līderi."
Žukovs uzsvēra, ka neviena valsts nedomā par sportistu boikota pieteikšanu.
"Neviens par to nopietni nerunā - ne Starptautiskā Olimpiskā komiteja, nedz vadošie politiķi," piebilda Žukovs.
Tāpat Žukovs izcēla, ka Obama kopš savu pienākumu uzņemšanās 2009.gadā klātienē nav apmeklējis nevienu olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju.
2014.gada ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 2014. gada 7.februāra līdz 23.februārim.