Krievijas varas iestādes jau kopš 2007.gada bija solījušas to darīt, tomēr šie raķešu kompleksi līdz šim tika izvietoti šajā Krievijas reģionā tikai uz laiku.
NATO paziņoja laikrakstam Kommersant, ka šāds solis "neveicinās saspīlējuma mazināšanu" starp Ziemeļatlantijas aliansi un Krieviju. Polijas Ārlietu ministrija pavēstīja, ka "aktīva Kaļiņingradas apgabala militarizācija rada bažas visās reģiona valstīs un aiz tā robežām".
Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais preses izdevums Krasnaja zvezda ziņoja, ka ir notikusi Iskander-M brigādes komplekta nodošana Rietumu kara apgabala gvardes raķešu vienību personālsastāvam. Šo vienību komandē gvardes pulkvedis Anatolijs Gorodeckis, kurš aprīlī citā Aizsardzības ministrijas izdevumā bija minēts kā 152. gvardes raķešu brigādes komandieris Kaļiņingradas apgabala Čerņahovskas pilsētā.
Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštābam tuvs ziņu avots apstiprināja laikrakstam Kommersant, ka šajā brigādē vecie taktiskie raķešu kompleksi Točka-U tiks nomainīti ar Iskander, kas no nākamā gada janvāra tur būs izvietoti pastāvīgi. Pirms tam 152. brigādes karavīri taktiskās mācībās apgūs Iskander pielietošanu.
Raķešu komplekss Iskander, kura darbības rādiuss ir 500 kilometri, ir paredzēts stratēģiski svarīgu objektu iznīcināšanai. Uz Iskander raķetes ir iespējams uzmontēt gan konvencionālo kaujas galviņu, gan kodolgalviņu.
Kaļiņingradas apgabalā izvietotu Iskander raķešu darbības rādiuss ietver ne vien Baltijas valstis, bet arī gandrīz visu Polijas teritoriju, tostarp Varšavu.
Lass
auditors
Kārklu vācietis