Šāda prasība saistāma ar Krievijas atklāsmi, ka jaunā ASV administrācija tomēr nebūs tik draudzīga kā sākotnēji cerēts, atklājuši trīs anonīmi avoti, kuriem zināms par Kremļa norādēm medijiem. Vienlaikus ASV turpinās vairākas izmeklēšanas, lai noskaidrotu Trampa konsultantu sakarus ar Krieviju ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas laikā.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina administrācija šo lēmumu pamatojusi ar to, ka Krievijas sabiedrībai Trampa nonākšana pie varas un lēmumi kopš stāšanās amatā vairs neesot interesanti, norādījis viens no avotiem.
"Viņi [mediji] neveltīs Trampam kritikas gūzmu, bet vienkārši nerunās par viņu pārāk daudz," izteicies telekanāla Doždj komentētājs Konstantīns von Eggerts.
"Krievijas un ASV attiecību liktenis pašlaik ir mazāk prognozējams nekā vēl pirms pāris nedēļām," viņš piebildis.
Trampa visnotaļ negaidītā ievēlēšana ASV prezidenta amatā Krievijā tika atspoguļota plaši un 9. novembrī Krievijas valsts domē šī ziņa tika sagaidīta ar aplausiem, iezīmējot iespējamu jaunu ēru abām lielvalstīm, Aukstā kara laika pretiniecēm. Maskavā ar sajūsmu uztvēra Trampa priekšvēlēšanu kampaņas laikā sadzirdētās norādes par iespējamu Krievijai noteikto sankciju mīkstināšanu un Putina virzienā vērstos labvēlīgos izteikumus.
Tomēr, pēc Kremļa domām, Krievijas valsts medijos lasāmo ziņu ASV šā gada janvārī kļuva tik daudz, ka Trampam veltīta lielāka publicitāte nekā Putinam, ko apliecināja Interfax dati. Šāda situācija nebija pieredzēta kopš 2012. gada, pirms Putins bija Krievijas premjera amatā un nebija Krievijas medijos visbiežāk piesauktais personāžs.
Pašlaik Krievijas cerības jo īpaši noplakušas pēc Trampa padomnieka nacionālās drošības jautājumos Maikla Flinna atkāpšanās no amata šīs nedēļas sākumā. Viņš bija sniedzis maldinošu informāciju par saviem kontaktiem ar Krievijas amatpersonām, apstiprinājis Baltais nams. Tieši Flinns manīts līdzās Putinam un minēts kā Krievijas labvēlis Vašingtonā.
DJ Spals
zvirbulēns
Vārds