Par to paziņoja Merkeles preses pārstāvis, kurš medijiem atklāja: "Kanclere vēlreiz skaidri apliecināja savas bažas par eskalāciju Kerčas šaurumā un pauda atbalstu brīvai kuģošanai Azovas jūrā."
Jāatgādina, ka Ukraina piektdien pret Krieviju iesniedza oficiālu sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
Tikmēr Krievija aizvien nereaģē uz rietumvalstu spiedienu un noraida prasības atbrīvot sagūstītos Ukrainas flotes jūrniekus, kuriem nu piemērots arī apcietinājums.
Krievija Ukrainu apsūdz provokācijā ar nolūku "padarīt Krieviju par grēkāzi" un saasināt situāciju Azovas jūras reģionā. Kremlis apgalvo, ka agresiju izprovocējusi tieši Ukraina, kuras kuģi esot pārkāpuši Krievijas teritoriālo ūdeņu robežu.
Ukraina šīs apsūdzības noraida. Jāatgādina arī, ka saskaņā ar 2003. gada līgumu Azovas jūru un Kerčas šaurumu, kas to savieno ar Melno jūru, kuģošanai brīvi drīkst izmantot kā Ukraina, tā Krievija. Faktiskā situācija gan ir tāda, ka Krievija pēc Krimas ieņemšanas un aneksijas kontrolē abus Kerčas šauruma krastus, kā arī nu ir būtiski palielinājusi savu militāro klātbūtni Azovas jūrā. Ukrainas prezidents Petro Porošenko norādījis, ka Krievija Azovas jūru grib padarīt par "savu iekšējo ezeru".
G20 ietvaros Putinam paredzēta tikšanās arī ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Arī ar Baltā nama saimnieku, visticamāk, līdz ar citu jautājumu pārspriešanu tiks runāts par situāciju Azovas jūrā.