Lai gan šis teiciens pārnestā nozīmē arī vācu valodā tiek lietots, lai apzīmētu braukšanas apņēmīgu uzsākšanu, NPD kritiķi pieķērušies frāzes burtiskajai nozīmei.
Partijas oponenti uzskata, ka, gatavojoties 18. septembrī gaidāmajām Berlīnes federālās zemes vēlēšanām, visā galvaspilsētā izplatītie 22 000 plakātu simbolizē ebreju indēšanu ar gāzi holokausta laikā.
Andreass Grāms, Berlīnes reģionālā parlamenta deputāts no centriski labējās Kristīgi demokrātiskās savienības (CDU), ietekmīgajam žurnālam Der Spiegel pauda pārliecību, ka NPD plakāti ir necilvēcīgi un ka tie acīmredzami mudina uz asociāciju ar gāzes kamerām.
Savukārt Zaļo partijas parlamenta frakcijas līderis Folkers Racmans šos plakātus nosaucis par tīšu provokāciju.
Pats Ū. Foigts apgalvo, ka šādas apsūdzības ir nepamatotas. "Es esmu kaislīgs motobraucējs un vēlos iekļūt Pārstāvju palātā," sarunā ar Der Spiegel norādīja Ū. Foigts. "Pēc 66 gadiem ir jābeidz piesaukt pagātnes notikumus."
Šī nav pirmā reize, kad NPD ir izprovocējusi savus oponentus. Iepriekšējās priekšvēlēšanu kampaņas laikā NPD izdeva plakātu, kurā uz maģiskā paklāja bija attēloti imigranti un tiem novēlēts "labs lidojums mājup".
Savukārt kādā nesen izdotā NPD reklāmas brošūrā bija krustvārdu mīkla ar jautājumu par vācu personvārdu, kurš "izgājis no modes". Atbilde uz jautājumu bija "Ādolfs".
Lai arī NPD arvien cenšas pārsteigt ar ko jaunu, tai ir grūtības iegūt piekrišanu visā valstī. Partijai ir divas vietas Berlīnes parlamentā, taču Bundestāgā - neviena.